APTEKA
Przejdź do treści

Naturalne sposoby na stres. Co jest skuteczne i rzeczywiście pomaga?

Apteka internetowa i suplementy diety
Opublikowane w Stres · 13 Luty 2023
Tags: stresrhodiolaroseaenergiadepresja
Czy odczuwasz zbyt duży stres? Masz duże obciążenie pracą i odpowiedzialność, masz niepewną pracę i trudno Ci zaplanować przyszłość? Nie czujesz się bezpiecznie? Powinnaś pracować lepiej, powinnaś więcej postawić na stole i powinnaś mieć więcej energii dla rodziny i gospodarstwa domowego.

Ale jak, kiedy totalność ciągłego stresu, intensywnych lub powtarzających się negatywnych bodźców trwale zaburza równowagę Twojego ciała i zdrowia.

Jesteś niezadowolony, cierpisz na brak pewności siebie, dni mijają niespokojnie i podekscytowani, a nawet w nocy nie możesz się naprawdę zrelaksować?

Tak, to wszystko są przyczyny i skutki stresu. Ale jak to wpłynie na nasze zdrowie?


Poprzez wegetatywny układ nerwowy w końcu pojawiają się dolegliwości sercowo-naczyniowe (np. nadciśnienie), zaburzenia gospodarki tłuszczowej i cukrowej czy choroby układu pokarmowego. Co jest najsłabszym ogniwem różni się w zależności od osoby.

Ale jak uniezależnić się od tej koleiny? Co możemy zrobić, jeśli nie chcemy na dłuższą metę uzależniać się od leków uspokajających?

Ziele Rhodiola rosea może być naturalną pomocą w przezwyciężaniu stresu.


Ziele Rhodiola rosea, zwane również różanym lub złotym, jest znane i stosowane nie tylko w medycynie ludowej, ale jego działanie jest obecnie potwierdzone również przez współczesne badania naukowe. Medycyna ludowa używa go od tysięcy lat w celu zwiększenia zdolności do pracy fizycznej i umysłowej.

Badania w Rosji, USA i Europie dowiodły również, że stymuluje dynamiczną i statyczną zdolność do pracy zmęczonego organizmu, poprawia metabolizm i energię mięśni i mózgu, wspomaga szybką regenerację oraz wspiera nasz organizm przed skutkami stresu na ciało i dusza. Rhodiola rosea to nie tylko doskonały środek odstresowujący i poprawiający nastrój, ale także chroni nasz organizm przed późnymi powikłaniami stresu (wysokie ciśnienie krwi, wrzody żołądka i dwunastnicy, zapalenie okrężnicy, nadczynność tarczycy itp.)

Co zawiera i na co pomaga Rhodiola Rosea?

Zawarte w nim składniki aktywne rozawina i salidrozyd zwiększają poziom serotoniny w mózgu, dzięki czemu zmniejszają lub eliminują depresję.
Rhodiola to również znakomite wsparcie układu odpornościowego. Dzięki endogennym opioidom zmniejsza szkodliwy wpływ stresu na serce, chroni serce i normalizuje nieprawidłowe bicie serca (arytmia).

Ponadto Rhodiola
  • zwiększa energię seksualną. Może być skuteczny w leczeniu zaburzeń seksualnych u obu płci.
  • u diabetyków stymuluje produkcję insuliny i zwiększa wrażliwość na insulinę, tym samym obniżając poziom cukru we krwi.
  • to Doskonały przeciwutleniacz
  • poprawia wydolność i wytrzymałość sportowców.
  • poprawia ogólne samopoczucie, świeżość psychiczną, pamięć i ogólną sprawność umysłową.

Rhodiolin

Produkty zawierające w składzie Różeniec górski - Rhodiola Rosea


Reklama


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Wróć do spisu treści