APTEKA
Przejdź do treści

Leki refundowane

Baza leków refundowanych

serwis na platformie OSOZ
Skrócona instrukcja
Aby rozpocząć pracę, użytkownik serwisu wybiera jedną z dostępnych klas informacji. Po dokonaniu wyboru określonej klasy wyświetla się tabela z listą uprawnień, które użytkownik może posiadać. Po zaznaczeniu odpowiednich uprawnień i użyciu przycisku "Dalej" wyświetlony zostaje mechanizm wyszukiwania ułatwiający odnalezienie określonego leku refundowanego spośród wszystkich pozycji znajdujących się w bazie.

Po ustaleniu odpowiednich parametrów wyszukiwania w tabeli zostają wyświetlone wyłącznie pozycje spełniające zadane warunki.

Sprawdź, które leki są refundowane przez NFZ

Serwis Leki Refundowane jest źródłem podstawowej informacji o lekach refundowanych publikowanych przez Ministerstwo Zdrowia w stosownych rozporządzeniach. Baza dedykowana jest do szerokiego ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem pacjentów, lekarzy i farmaceutów.


Informacje w tabeli przedstawiane są w sposób specjalnie przygotowany dla:

  • Pacjentów - informacje podstawowe,
  • Lekarzy lub Farmaceutów - informacje specjalistyczne, bardziej rozbudowane.

Poza informacjami prezentowanymi w tabeli użytkownik może otrzymać informację o odpowiednikach określonego leku (klikając na nazwę wybranego produktu), cena najtańszego odpowiednika jest podświetlona na czerwono. Klikając w cenę leku, dowiemy się, jaka jest odpłatność dla każdego z uprawnień. Należy pamiętać, że ceny podawane w serwisie to ceny urzędowe.

Można także wykonać analizę interakcji leków (wybór leku do przeprowadzenia analizy następuje po kliknięciu, na symbol żółtego trójkąta z wykrzyknikiem, który znajduje się w pierwszej kolumnie tabeli).
Wróć do spisu treści