APTEKA
Przejdź do treści

Czasopisma

Czasopisma o zdrowiu w naszej aptece
Ciekawe artykuły
Tutaj przeczytasz artykuły z bierzących wydań czasopism

W tym dziale przybliżamy tematykę czasopism oraz gazet dostępnych bezpłatnie dla pacjentów dokonujących zakupów w naszej aptece.

abc Apteki - profil tematyczny

abc Apteki

,,abc Apteki” to bezpłatny miesięcznik kierowany do wszystkich pacjentów aptek. Czytelnicy znajdą tu wskazówki dotyczące zarówno pielęgnacji niemowląt, zapobiegania chorobom wieku dziecięcego, jak i rady na problemy zdrowotne dorastającej młodzieży, na schorzenia związane z wiekiem dojrzałym i podeszłym. Kolorowe 32 strony ze stałymi rubrykami, takimi jak krzyżówki i horoskop, to na pewno interesująca lektura.  W czerwcu 2009 roku ukazało się setne wydanie tego miesięcznika, co świadczy o 9-letniej obecności tytułu na rynku.

Apetyt na zdrowie

Apetyt na zdrowie

Dwumiesięcznik "Apetyt na zdrowie" to magazyn o profilaktyce zdrowotnej. Ważne informacje, porady, wywiady ze specjalistami, wypowiedzi sławnych osób,  ciekawostki, historie naszych Czytelników umieszczone są w stałych działach o przejrzystym układzie, ułatwiającym czytelnikom dotarcie do interesujących ich treści.

Stałe rubryki:

1)   Wprowadzenie do tematu numeru......8)   Diagnostyka

2)   Szlachetne zdrowie.........................9)   Podróże

3)   Uroda i Pielęgnacja........................10)   Pasje

4)   Psychologia na co dzień................. 11)  Raport learza

5)   Znani o zdrowiu.............................12)  Kulinaria

6)   Okiem fizjoterapeuty.......................13)  Kultura
7)   Temat numeru...............................14)  Rozrywka

Spis Czasopism

abc Apteki miesięcznik dla pacjentów aptek


Apetyt na zdrowie - Twój magazyn o zdrowiu


Gazeta na zdrowie

Indeks OTC


Moda na Zdrowie

Poradnik Zdrowego Człowieka

Sens magazyn dla diabetyków

Magazyn Tanie Leki

Gazeta na zdrowie

Gazeta na zdrowie

"Gazeta na zdrowie" to magazyn ukazujący się w cyklach Wiosna/Lato oraz Jesień/Zima. W obszernych artykułach opisuje jak radzić sobie z codziennymi problemami zdrowotnymi, pokazuje na przykładach prawdziwych historii, jakie preparaty stosowane w codziennej diecie mogą być pomocne w profilaktyce zdrowotnej i leczeniu wielu schorzeń. W magazynie można znaleźć ponadto wywiady ze znanymi osobami, dział kulinarny oraz krzyżówkę z nagrodami.

Indeks OTC

Indeks OTC

Fachowo opracowany, podzielony według zakresów wskazań „Indeks OTC” jest publikacją roczną. Zawiera prezentacje produktów dostępnych w aptekach bez recepty wraz z ich szczegółowym opisem. Jest to podręczny przewodnik po preparatach i kosmetykach, kierowany do pacjentów aptek, a jego celem jest ułatwienie im wyboru odpowiedniego produktu.

Moda na Zdrowie

Moda na Zdrowie

Stali klienci naszej apteki otrzymują nowatorski i ekskluzywny miesięcznik "Moda na Zdrowie", który traktuje ZDROWIE jako MODNY STYL życia całej RODZINY. Miesięcznik "Moda na Zdrowie" obejmuje tematy związane z szeroko pojętym zdrowiem. Umieszczone są one w stałych działach o przejrzystym układzie, ułatwiającym czytelnikom dotarcie do interesujących ich treści. Każdy dział rozpoczyna przegląd najnowszych informacji zatytułowany "W skrócie".
W każdym numerze
  • ŻYCIE: Psychologia. Seks. Kontakty międzyludzkie. Praca. Zjawiska i zagrożenia cywilizacyjne, stres. Ekskluzywny wywiad o "modzie na zdrowie" ze znaną osobą.
  • ZDROWIE: Problemy ze zdrowiem. Choroby. Profilaktyka - poradnictwo dla ludzi aktywnych zawodowo oraz ich rodzin. Rubryka dla matek: "Twoje dziecko". Porady lekarzy wszystkich specjalności oraz farmaceutów.
  • NATURA: Medycyna alternatywna i naturalna, lecznicze własności ziół i roślin. Homeopatia. Wszelkie inne naturalne metody leczenia.
  • URODA: Pielęgnacja ciała. Kosmetyki dla ciała i relaksu. Nowe trendy w światowej kosmetyce.
  • KUCHNIA: Co jeść, jak jeść, kiedy jeść, co pić? Niskokaloryczna, zdrowa żywność. Diety. Leczenie za pomocą jedzenia. Produkty, które leczą.
  • PODRÓŻE: Jak i gdzie zdrowo wypoczywać w kraju i poza granicami.
  • LEKSYKON ZDROWIA: Prezentacja leków dostępnych w aptekach bez recepty.
  • STAŁE RUBRYKI: Listy czytelników. Rozrywka, konkursy dla czytelników oraz "zdrowe" nagrody.
Nasze Zdrowie

Nasze Zdrowie

"Nasze Zdrowie" to magazyn ukazujący się w cyklach Wiosna/Lato oraz Jesień/Zima. W obszernych artykułach opisuje jak radzić sobie z codziennymi problemami zdrowotnymi, pokazuje na przykładach prawdziwych historii, jakie preparaty stosowane w codziennej diecie mogą być pomocne w profilaktyce zdrowotnej i leczeniu wielu schorzeń. W magazynie można znaleźć ponadto porady eksperta, przepisy kulinarne oraz krzyżówkę z nagrodami.

Poradnik Zdrowego Człowieka

Poradnik Zdrowego Człowieka

Poradnik Zdrowego Człowieka to bezpłatny miesięcznik poświęcony zdrowiu i medycynie naturalnej ukazujący się od 2003 roku. W obszernych artykułach zamieszczone są informacje i cenne porady propagujące zdrowy tryb życia, właściwe żywienie, a także wykorzystanie suplementów diety w codziennej diecie, profilaktyce zdrowotnej i leczeniu wielu schorzeń. W miesięczniku można znaleźć ponadto wywiady ze znanymi osobami z pierwszych stron gazet oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Sens magazyn dla diabetyków

miesięcznik Sens

Sens to bezpłatny miesięcznik poświęcony zdrowiu osób dotkniętych cukrzycą. W obszernych artykułach zamieszczone są informacje i cenne porady propagujące zdrowy tryb życia, właściwe żywienie oraz leczenie typowych dla diabetyków problemów.
Kwartalnik Tanie Leki

kwartalnik Tanie Leki

Tanie leki to nowy, bezpłatny kwartalnik w naszej aptece. Kwartalnik Tanie leki to magazyn o tematyce zdrowotnej, ale nie tylko. Magazyn Tanie leki przedstawia aktualne tendencje leczenia i informacje o najnowszych produktach, przekazuje informacje jak leczyć się skutecznie i tanio bez pomocy Państwowej Służby Zdrowia. Oprócz porad zdrowotnych kwartalnik Tanie Leki proponuje czytelnikom rubryki stałe dotyczące innych dziedzin życia. W czasopiśmie można znaleźć artykuły na tematy kulinarne, rubrykę rozrywkową dla dorosłych i dzieci, parę słów o sporcie dla każdego oraz porady finansowe i prawne. Magazyn Tanie Leki proponuje swoim czytelnikom specjalną Kartę Czytelnika. Karta Czytelnika kwartalnika Tanie Leki upoważnia do udziału w konkursach i promocjach organizowanych przez Kwartalnik Tanie Leki.

Wróć do spisu treści