APTEKA
Przejdź do treści

Organiczne olejki eteryczne - dla równowagi umysłu i ciała

Apteka internetowa i suplementy diety
Opublikowane w Zdrowy styl życia · 6 Luty 2023
Tags: organiczneolejkieterycznekadzidłowieclawendacytryna
Wraz z nadejściem zimnej pory roku może nam się wydawać, że wszystko jest ponure i smutne. Nic więc dziwnego, że jesienią i zimą często czujemy się, jak to się mówi, pod psem. Olejki eteryczne są naturalnym lekarstwem, które pomaga zwalczać takie uczucia poprzez poprawę nastroju, a także uważa się, że zmniejszają stres, poprawiają krążenie, a nawet mają działanie odtruwające.

Olejki eteryczne - skarby natury w służbie naszych przodków


Olejki eteryczne były już używane przez starożytne kultury w ceremoniach religijnych, ale także w celach kosmetycznych i leczniczych.

Starożytni Egipcjanie jako pierwsi zbadali i zastosowali to, co obecnie nazywamy aromaterapią. W gorącym i suchym klimacie ich ojczyzny stosowanie olejków (eterycznych) w pielęgnacji skóry było czymś naturalnym, ale cenili je również jako skuteczne środki wzmacniające zdrowie i stosowali je jako remedium na wszelkiego rodzaju dolegliwości. Mumie starożytnych egipskich faraonów świadczą między innymi o antybakteryjnym działaniu olejków eterycznych.

Wykorzystywanie olejków eterycznych, palenie kadzidła i mirry, które mają charakterystyczny zapach, było tradycją, np. w kulturze żydowskiej, gdzie przypisywano im działanie uspokajające i kojące.

Notatki słynnego arabskiego lekarza Avicenny (980-1037), uznawanego obok Hipokratesa za „ojca medycyny”, świadczą o jego umiejętnościach do destylowania aromatycznych ekstraktów olejowych i wykorzystywania ich do celów leczniczych.

Kiedy zaraza nawiedziła Tuluzę w 1630 roku, czterech złodziei stało się tam sławnych, włamując się do domów zmarłych w celu kradzieży, ale cudem nie zarażając się. Kiedy w końcu zostali złapani i skazani na śmierć, zaproponowano im ułaskawienie pod warunkiem, że podzielą się swoją tajemnicą. Wyjaśnili, że nacierali swoje ciała octem winnym, w którym zaparzono szałwię, tymianek, majeranek, lawendę, rozmaryn i szereg innych aromatycznych ziół. A wszystkie te rośliny są znane ze swoich właściwości antybiotycznych. Ten przepis na „ocet czterech złodziei” znalazł się we francuskiej farmakopei jako oficjalne lekarstwo do końca XIX wieku.

olejki eteryczne w aromaterapii

Organiczne olejki eteryczne w aromaterapii


Termin „aromaterapia” został po raz pierwszy użyty przez francuskiego chemika René-Maurice'a Gattefossé w książce pod tym samym tytułem opublikowanej w 1937 roku. Po poważnym zranieniu ręki w wybuchu w fabryce perfum, Gattefossé sięgnął po olejek lawendowy, który akurat znajdował się w pobliżu i natychmiast nałożył trochę na poparzony obszar. Wtedy z radością odkrył, że rana nie tylko nie uległa zapaleniu, ale według niego zagoiła się bez pozostawienia blizny! To właśnie to doświadczenie skłoniło chemika do większego poświęcenia się badaniu olejków eterycznych. Dziś Gattefossé jest znany jako ojciec nowoczesnej aromaterapii, której popularność na całym świecie stale rośnie.

Wybierz swój ulubiony olejek z nowej linii najwyższej jakości olejków eterycznych Calivita, aby samemu doświadczyć ich mocy, aby stworzyć idealną równowagę między umysłem a ciałem!

Organiczny olejek eteryczny z kadzidłowca

Olejek z kadzidłowca
Kadzidło jest znane jako „Król olejków eterycznych”. Ta rzadka substancja była używana do wielu różnych celów od czasów starożytnych. Olejek z kadzidłowca był popularny w kosmetyce, znany ze swoich właściwości leczniczych, a nawet używany do celów duchowych. Na przykład olejek ten pomaga wywołać stan głębokiej kontemplacji i medytacji oraz sprzyja dobremu zasypianiu. Ponieważ organiczny olejek eteryczny z kadzidła firmy Calivita ma również właściwości dezynfekujące, można go stosować w celu łagodzenia objawów ze strony górnych dróg oddechowych, a nawet w przypadku rozstroju żołądka i nudności.

Organiczny olejek eteryczny z lawendy

olejek z lawendy
Organiczny olejek eteryczny z lawendy działa uspokajająco na ciało i umysł. Jest popularnym środkiem antystresowym, a nawet ma właściwości lecznicze, antyseptyczne i przeciwzapalne. Ponadto jest również znany jako środek przeciwskurczowy, który pomaga złagodzić wzdęcia. Może to być przydatne, jeśli ktoś cierpi na ból brzucha lub kolkowy ból brzucha. W przypadku przeziębienia olejek lawendowy może pomóc nam pozbyć się kaszlu i powstrzymać patogeny.
Organiczny olejek cytrynowy

olejek z cytryny
Calivita Organic Lemon Essential Oil to naturalnie odświeżający poprawiacz nastroju o działaniu antydepresyjnym. Oprócz tych właściwości ma również potencjał stymulowania twórczego myślenia oraz promowania koncentracji i siły psychicznej. Dzięki swoim właściwościom przeciwwirusowym i przeciwbakteryjnym może pomóc w zapobieganiu i leczeniu infekcji.Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Wróć do spisu treści