APTEKA
Przejdź do treści

Ekologiczne kosmetyki - dlaczego warto je wybrać

Apteka internetowa i suplementy diety
Opublikowane w Odchudzanie & uroda · 17 Lipiec 2023
Tags: ekologicznekosmetykiorganicare
Być może nigdy wcześniej w historii nie było takiego czasu, kiedy tak wiele osób zmagało się z alergiami i nietolerancją. Oczywiście istnieje wiele przyczyn obecnej szerokiej gamy nadwrażliwości. Bez względu na to, jakie są te przyczyny, jedno jest pewne: oprócz dodatków w naszej codziennej diecie, bogatej w szybkie dania, ale ubogiej w niezbędne witaminy, istotne jest to, co nakładamy na skórę! Należy pamiętać, że niektóre kremy oferowane przez przemysł kosmetyczny zawierają składniki, które mogą podrażniać skórę lub nawet jej szkodzić, potencjalnie zagrażając całemu organizmowi. Ludzie zauważają to, dlatego coraz więcej konsumentów kupuje żywność uprawianą ekologicznie i szuka ekologicznych produktów kosmetycznych do stosowania na skórę. Kilka lat temu firma Calivita wprowadziła na rynek własną rodzinę produktów kosmetycznych o nazwie OrganiCare, które od tego czasu stały się bardzo popularne. Ale być może zastanawiasz się, co dokładnie oferuje linia kosmetyka OrganiCare i w jaki sposób jest ona produkowana i co może Ci zaoferować? Poznaj najważniejsze zalety.

Rolnictwo ekologiczne


Składniki roślinne produktów OrganiCare pochodzą z upraw ekologicznych. Składniki są również wolne od GMO, co oznacza, że nie zawierają organizmów modyfikowanych genetycznie.

Najwyższa ochrona


Poświęcono równie dużo uwagi czystości składników: zadbano o to, aby produkty kosmetyczne lub ich składniki roślinne nie miały kontaktu z substancjami niezgodnymi z ekologią, takimi jak ciężkie metale, substancje rakotwórcze, pozostałości leków czy pestycydy. Korzystając z produktów OrganiCare, nie tylko unikasz szkodliwych efektów dla swojej skóry, ale także pomagasz zapobiegać wyciekowi niebezpiecznych substancji do kanalizacji i zanieczyszczaniu środowiska naturalnego.

Wysoka zawartość składników aktywnych


Surowce, które wykorzystuje się jako składniki, są ręcznie zbierane na gospodarstwach rolnych i starannie przygotowywane do dalszego przetwarzania. Sam proces przetwarzania odbywa się w niskich temperaturach, zgodnie z tradycyjnymi metodami, aby jak najwięcej zachować naturalnej mocy i składników odżywczych oraz przeciwutleniaczy.

Naturalne stabilizatory


W tym zakresie podejmuje się starania, aby unikać składników, które mogą powodować podrażnienia lub alergie, są szkodliwe dla zdrowia lub stanowią ryzyko. Dlatego nie stosuje się dodatków takich jak pochodne ropy naftowej, syntetyczne barwniki, substancje rakotwórcze czy pochodne glinu. Wysoki odsetek składników produktów OrganiCare (w tym stabilizatorów) pochodzi z naturalnych źródeł.

Organiczne kosmetyki OrganiCare

Doskonałe rezultaty


Ale być może interesuje Cię, czy produkt wykonany z zupełnie naturalnych składników może być wystarczająco skuteczny? Odpowiedź brzmi TAK, może i to z dokładnie tego samego powodu! Z jednej strony organiczne rośliny mają większą zawartość witamin, a z drugiej strony, jak już wcześniej podkreśliliśmy, są one przetwarzane w sposób delikatny, co pozwala zachować duży odsetek składników aktywnych. Ponadto, produkty kosmetyczne OrganiCare są odpowiednie i bezpieczne do stosowania na każdym rodzaju skóry lub włosów, a także są odpowiednie dla dzieci.

Te produkty dosłownie niosą w sobie przyszłość! Jeśli jeszcze nie jesteś regularnym użytkownikiem, zdecydowanie warto wypróbować rodzinę produktów OrganiCare.


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Wróć do spisu treści