APTEKA
Przejdź do treści

Elektrosmog: Zanieczyszczenie cywilizacyjne

Apteka internetowa i suplementy diety
W dzisiejszym nowoczesnym świecie jesteśmy otoczeni wieloma urządzeniami elektrycznymi, od telewizorów po telefony komórkowe, aż po różnego rodzaju nadajniki i wysokonapięciowe przewody. Wynalazki technologiczne ułatwiają nasze życie i dają nam satysfakcję, ale każde urządzenie elektryczne emituje pola elektromagnetyczne, które mogą szkodzić naszemu organizmowi.

Co to jest elektrosmog?

Elektrosmog to nazwa dla elektromagnetycznego promieniowania emitowanego przez urządzenia elektryczne oraz przez promieniowanie radiofrekwencyjne, które obciąża nasze organizmy. W dzisiejszym nowoczesnym świecie jesteśmy otoczeni wieloma urządzeniami elektrycznymi, takimi jak telewizory, telefony komórkowe, a także różnego rodzaju nadajniki i wysokonapięciowe przewody.

Elektrosmog, zwany również szumem elektromagnetycznym, to rodzaj zanieczyszczenia cywilizacyjnego, które pojawiło się w ostatnim stuleciu i nasiliło się gwałtownie w ciągu ostatnich dwóch dekad. Nasze codzienne życie jest coraz bardziej uzależnione od elektroniki i technologii, co prowadzi do zwiększonej ekspozycji na pola elektromagnetyczne (EMF) generowane przez urządzenia elektryczne i systemy komunikacyjne.

Naturalne i sztuczne pola elektromagnetyczne

W naszym otoczeniu występują zarówno naturalne, jak i sztucznie generowane pola elektryczne i magnetyczne. Naturalne pola elektromagnetyczne obejmują promieniowanie słoneczne, atmosferyczne zjawiska elektryczne oraz geomagnetyzm. Sztuczne pola elektromagnetyczne są generowane przez elektroinstalacje, sieci energetyczne, telekomunikacyjne i urządzenia elektryczne.

Objawy nadwrażliwości elektromagnetycznej

Coraz więcej osób doświadcza niespecyficznych objawów, których przyczyna często jest trudna do ustalenia. Wiele z tych objawów jest przypisywanych ekspozycji na elektrosmog. Objawy nadwrażliwości elektromagnetycznej mogą obejmować:

Objawy dermatologiczne

 • Zaczerwienienie skóry
 • Mrowienie i pieczenie

Objawy nerwicowe i wegetatywne

 • Zmęczenie i wyczerpanie
 • Trudności koncentracji
 • Zawroty głowy
 • Nudności
 • Kołatanie serca
 • Zaburzenia trawienia

Sposoby minimalizacji ekspozycji na elektrosmog

Chociaż niemożliwe jest całkowite uniknięcie elektrosmogu w dzisiejszym świecie, istnieje kilka sposobów minimalizacji naszej ekspozycji na niego:

1. Ograniczanie korzystania z urządzeń elektronicznych

Unikaj nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych, tabletów, laptopów i innych urządzeń elektronicznych. Ograniczenie czasu spędzanego w ich bliskim sąsiedztwie może pomóc zminimalizować ekspozycję na elektromagnetyczne promieniowanie.

Urządzenia elektroniczne generujące elektrosmog

2. Przyjazne środowisko w domu

W swoim domu można podjąć działania mające na celu minimalizację elektrosmogu, takie jak:

 • Umieszczenie urządzeń elektronicznych z dala od miejsc, w których spędzasz dużo czasu, takich jak sypialnia czy biuro.
 • Unikanie korzystania z bezprzewodowych urządzeń w miejscach, gdzie nie są one niezbędne.
 • Wyłączanie urządzeń elektrycznych, gdy nie są używane.

3. Stosowanie produktów harmonizujących elektrosmog

Produkty takie jak E-Protect Sticker, E-Protect Card i E-Protect Disc oferowane przez firmę Calivita mogą pomóc w ochronie przed elektrosmogiem poprzez neutralizację i harmonizację pola elektromagnetycznego emitowanego przez urządzenia elektryczne.

E-Protect: Ochrona przed elektrosmogiem

E-ProtectAby pomóc w neutralizacji elektrosmogu, firma Calivita oferuje własną serię produktów harmonizujących wobec elektrosmogu, znanych jako E-Protect. Produkty te zostały opracowane w oparciu o wyniki badań biofizycznych przeprowadzonych przez Międzynarodowe Towarzystwo Badaczy Elektrosmogu. E-Protect Sticker, E-Protect Card i E-Protect Disc zostały scertyfikowane jako korzystne i mogą być stosowane jako środki ochronne przed wysokofrekwencyjnym promieniowaniem elektromagnetycznym i elektrosmogiem.

Podsumowanie

Elektrosmog jest coraz bardziej obecny w naszym środowisku, a nasza ekspozycja na pola elektromagnetyczne wzrasta. Objawy nadwrażliwości elektromagnetycznej mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Dlatego ważne jest podejmowanie działań mających na celu minimalizację ekspozycji na elektrosmog, takich jak ograniczenie korzystania z urządzeń elektronicznych i stosowanie produktów harmonizujących elektrosmog. Pamiętajmy, że dbanie o nasze zdrowie i dobre samopoczucie powinno być priorytetem w dzisiejszym zelektryfikowanym świecie.


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Wróć do spisu treści