APTEKA
Przejdź do treści

Lutein Plus Calivita

O zdrowiu > Katalogi > Calivita > Produkty niedostępne

Dostępne opakowanie:
60 tabletek


Skład:

Składnik aktywny/1 kapsułka:
Luteina 6,0 mg
Zeaksantyna 0,5 mg
Witamina C 50,0 mg
Witamin A 60,0 µg
Ekstrakt z owoców borówki czarnej
(std. 25% antocyjanozydy) 25,0 mg

Lutein Plus
suplement diety

Opis:

Lutein Plus to kompleksowa formuła antyoksydacyjna, wspomagająca prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Preparat polecany jest dla osób odczuwających zmęczenie oczu pracą przy komputerze, spędzających wiele godzin na czytaniu lub oglądaniu, prowadzących pojazdy po zmroku, przebywających w zadymionych pomieszczeniach, narażonych na intensywne światło słoneczne. Produkt wskazany jest również dla osób przebywających w klimatyzowanych, suchych pomieszczeniach, odżywiających się nieracjonalnie lub osób starszych.


Lutein Plus to nowoczesny suplement diety, który w połączeniu ze zdrowym stylem życia, może przyczynić się do zachowania dobrego stanu naszych oczu.
Jednym ze składników aktywnych produktu jest luteina, która należy do karotenoidów. Po wchłonięciu do organizmu luteina gromadzi się w plamce żółtej oka (najbardziej wrażliwe miejsce siatkówki) i soczewce. Siatkówka jest narządem służącym do przetwarzania bodźców świetlnych w bodźce nerwowe i przesyłania ich do ośrodka wzroku znajdującego się w korze mózgowej. Plamka żółta cechuje się największą wrażliwością na barwy i światło. To obszar oka szczególnie podatny na działanie niekorzystnych czynników środowiska, takich jak: promieniowanie UV, czy szkodliwe działanie wolnych rodników, które mogą uszkadzać komórki i prowadzić do osłabienia wzroku. Luteina pełni funkcję filtra chroniącego oko przed szkodliwym promieniowaniem UV, jak również przed działaniem wolnych rodników, co odgrywa ważną rolę w utrzymaniu pełnej sprawności narządu wzroku.
Innym ważnym składnikiem produktu jest zeaksantyna
– odpowiedzialna za prawidłowe widzenie. Jest to antyoksydant należący do grupy karotonoidów.
Lutein Plus
zawiera ponadto ekstrakt z owoców borówki czarnej – jedna z ważniejszych substancji roślinnych dla oka, której składniki aktywne antocyjanozydy wykazują korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku oraz posiadają właściwości antyoksydacyjne, podobnie jak witamina C.
Witamina A
wpływa również na prawidłowe procesy widzenia – jest niezbędna do tworzenia rodopsyny (purpura wzrokowa – światłoczuły barwnik siatkówki).
Lutein Plus
zawiera zestaw optymalnie dobranych składników aktywnych: luteinę, zeaksantynę, witaminę A i C, ekstrakt z owoców borówki czarnej, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku, chronią oczy przed szkodliwymi czynnikami, łagodzą zmęczenie oczu, usprawniają proces widzenia.

Wskazania:


Postać:

Kapsułki

Dawkowanie i sposób użycia:

1 kapsułka dziennie w trakcie posiłku.

Słowa kluczowe:  
lutein, luteina, zeaksantyna, owoc borówki czernicy, witamina A, witamina C

Antyoksydanty firmy Calivita

Wróć do spisu treści