APTEKA
Przejdź do treści

Lutein Plus

O zdrowiu > Katalogi > Calivita

Lutein Plus Calivita

Lutein Plus
Luteina wsparcie oczu
60 kapsułek - masa netto: 30,1g
2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku.
Kupuj bez 33% marży ...więcej
CENA DETALICZNA 196.00
CENA KLUBOWA 147.00
Ilość w magazynie: 228
Lutein Plus

Luteina wsparcie oczu

Sprawdź promocje na produkt Lutein Plus

Bogactwo składników dbających o narząd wzroku. Luteiny, która po wchłonięciu do organizmu gromadzi się w plamce żółtej oka (najbardziej wrażliwe miejsce siatkówki) i soczewce. To obszar oka szczególnie podatny na działanie niekorzystnych czynników środowiska, takich jak: promieniowanie UV czy szkodliwe działanie wolnych rodników, które mogą uszkadzać komórki i prowadzić do osłabienia wzroku. Produkt zawiera również ekstrakt z owoców borówki czarnej korzystnie wpływający na integralność naczyń krwionośnych oraz wzrok (wraz z witaminą A). Witaminę C wykazującą działanie przeciwutleniające oraz zeaksantynę również należąca do grupy karotenoidów.


Komu szczególnie polecamy?
 • Osobom odczuwającym zmęczenie oczu.
 • Osobom spędzającym wiele godzin pracując przy komputerze, czytając książki, oglądając telewizję.
 • Osobom prowadzącym pojazdy po zmroku.
 • Osobom przebywającym w zadymionych, klimatyzowanych, suchych pomieszczeniach.
 • Osobom narażonym na intensywne światło słoneczne lub odbite np. od śniegu.
 • Osobom stosującym niewłaściwie zbilansowaną dietę.
 • Osobom powyżej 40 roku życia.

naturalne składniki na wzmocnienie oczu


Suplement diety Lutein Plus to kompleksowa formuła antyoksydacyjna, wspomagająca prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Preparat polecany jest dla osób odczuwających zmęczenie oczu pracą przy komputerze, spędzających wiele godzin na czytaniu lub oglądaniu, prowadzących pojazdy po zmroku, przebywających w zadymionych pomieszczeniach, narażonych na intensywne światło słoneczne. Produkt wskazany jest również dla osób przebywających w klimatyzowanych, suchych pomieszczeniach, odżywiających się nieracjonalnie lub osób starszych.

Lutein Plus to nowoczesny suplement diety, który w połączeniu ze zdrowym stylem życia, może przyczynić się do zachowania dobrego stanu naszych oczu.
Jednym ze składników aktywnych produktu jest luteina, która należy do karotenoidów. Po wchłonięciu do organizmu luteina gromadzi się w plamce żółtej oka (najbardziej wrażliwe miejsce siatkówki) i soczewce. Siatkówka jest narządem służącym do przetwarzania bodźców świetlnych w bodźce nerwowe i przesyłania ich do ośrodka wzroku znajdującego się w korze mózgowej. Plamka żółta cechuje się największą wrażliwością na barwy i światło. To obszar oka szczególnie podatny na działanie niekorzystnych czynników środowiska, takich jak: promieniowanie UV, czy szkodliwe działanie wolnych rodników, które mogą uszkadzać komórki i prowadzić do osłabienia wzroku. Luteina pełni funkcję filtra chroniącego oko przed szkodliwym promieniowaniem UV, jak również przed działaniem wolnych rodników, co odgrywa ważną rolę w utrzymaniu pełnej sprawności narządu wzroku.
Innym ważnym składnikiem produktu jest zeaksantyna – odpowiedzialna za prawidłowe widzenie. Jest to antyoksydant należący do grupy karotonoidów.
Lutein Plus zawiera ponadto ekstrakt z owoców borówki czarnej – jedna z ważniejszych substancji roślinnych dla oka, której składniki aktywne antocyjanozydy wykazują korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku oraz posiadają właściwości antyoksydacyjne, podobnie jak witamina C.
Witamina A wpływa również na prawidłowe procesy widzenia – jest niezbędna do tworzenia rodopsyny (purpura wzrokowa – światłoczuły barwnik siatkówki).
Lutein Plus zawiera zestaw optymalnie dobranych składników aktywnych: luteinę, zeaksantynę, witaminę A i C, ekstrakt z owoców borówki czarnej, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku, chronią oczy przed szkodliwymi czynnikami, łagodzą zmęczenie oczu, usprawniają proces widzenia.
            Lutein Plus

            60 kapsułek - masa netto: 30,1g

            Dawkowanie i sposób użycia:
            2 kapsułki dziennie w trakcie posiłku.

            Skład:
            Witamina C 100 mg
            Ekstrakt z borówki czarnej (std. 25% antocyjanów) 50 mg
            Luteina 12 mg
            Zeaksantyna 1 mg
            Witamina A 120 µg


            Producent: Calivita®, 83 White Oak Drive, Berlin, Connecticut 06037, USA.
            Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.
            Wróć do spisu treści