APTEKA
Przejdź do treści

Mega qProtect

O zdrowiu > Katalogi > Calivita

Mega qProtect Calivita

Mega qProtect
Miłorząb japoński i antyoksydanty
90 tabletek - masa netto: 107,3 g
1 tabletka dziennie po posiłku
Kupuj bez 33% marży ...więcej
CENA DETALICZNA 226.00
CENA KLUBOWA 170.00
Ilość w magazynie: 57
Mega qProtect

Miłorząb japoński i antyoksydanty

Sprawdź promocje na produkt Mega qProtect

Opóźnij proces starzenia się organizmu. Zawarte w produkcie składniki, jak: witamina C, E, selen, cynk, mangan, miłorząb japoński, zielona herbata, czarna borówka wykazują silne działanie antyoksydacyjne, wspomagając ochronę komórek przed procesami starzenia. Dodatkowo miłorząb japoński wspiera prawidłowy przepływ krwi, zapewniając odpowiednie ukrwienie narządów wzroku i słuchu, korzystnie wpływa na pamięć, procesy poznawcze. Zielona herbata dba o prawidłowy poziom cholesterolu, elastyczność ścian naczyń krwionośnych. Czarna borówka wspomaga narząd wzroku.


Komu szczególnie polecamy?
 • Osobom w czasie wzmożonego wysiłku umysłowego - przystępującym do egzaminów w celu zwiększenia koncentracji, pracującym w dużym stresie.
 • Osobom starszym chcącym wzmocnić pamięć.
 • Osobom pragnącym poprawić funkcjonowanie układu nerwowego.
 • Wszystkim chcącym wspomóc funkcjonowanie układu krążenia.
 • Osobom odczuwającym zmęczenie oczu przez długotrwałą pracę przy komputerze, czytanie książek, oglądanie telewizji.
 • Wszystkim poszukującym potężnego wsparcia antyoksydacyjnego i wzmocnienia odporności.

Suplement diety Mega qProtect to preparat uzupełniający codzienną dietę w przeciwutleniacze - beta karoten, witaminy C i E, selen oraz sproszkowane liście miłorzębu japońskiego (Ginkgo biloba). Ten szczególny skład wspomaga działanie antyoksydacyjne każdego ze składników oraz wzmacnia mechanizmy obronne organizmu.

właściwości lecznicze i działanie miłorzębu japońskiego


Miłorząb japoński (Ginkgo biloba) jest najstarszym drzewem na Ziemi. Jest długowieczny; niektóre okazy mogą żyć ok. 1000 lat. Już w starożytnych czasach stosowano w Chinach jego liście i nasiona do leczenia astmy, chorób oskrzeli i płuc, a także dla polepszenia krążenia obwodowego oraz zaopatrzenia mózgu w krew. Dzisiejsza nauka docenia liczne zalety miłorzębu, zarówno profilaktyczne, jak i lecznicze. Wyciąg z liści tego drzewa jest obecnie jednym z najbardziej rozpowszechnionych leków pochodzenia naturalnego, stosowanych w Europie. W samych tylko Niemczech w 1988 roku lekarze przepisali ponad 5 milionów recept na preparaty Ginkgo. W liściach miłorzębu wykryto obecność wielu unikatowych substancji czynnych. Każda z nich działa na organizm w inny sposób. Właśnie dlatego zakres działania leczniczego Ginkgo jest taki szeroki. Największą grupę zawartych w liściach miłorzębu związków chemicznych stanowią glikozydy flawonowe (kemferol, kwercetyna, izoramnetyna) oraz terpeny (bilobalidy i ginkgolidy A, B, C), które uzupełniają wzajemnie swoje działanie. Ponadto w roślinie tej znajdują się proantocyjanidyny, lignany, olejki eteryczne, garbniki oraz wiele innych, mniej znanych substancji czynnych.

Wskazania

Ginkgo biloba ma wszechstronne działanie:
 • poprawia pamięć,
 • ukrwienie mózgu,
 • działa antydepresyjnie, przeciwlękowo i przeciwmigrenowo,
 • skuteczny w astmie i alergii,
 • choroba Alzheimera,
 • choroby serca i krążenia obwodowego,
 • powstrzymuje powstawanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych,
 • obniża wysokie ciśnienie krwi, zaś zbyt niskie podwyższa,
 • pomaga w leczeniu chorób wątroby i nerek,
 • impotencji,
 • szumu w uszach, pogorszenia słuchu w starszym wieku (presbiacusia),
 • zaburzeniach wzroku.

działanie miłorzębu japońskiego


Miłorząb japoński poprawia pamięć, ukrwienie mózgu, działa antydepresyjnie, przeciwlękowo i przeciwmigrenowo. Skutecznie można go stosować w astmie, alergii, w chorobie Alzheimera, w chorobach serca i krążenia obwodowego. Zmniejsza agregację (zlepianie) płytek krwi, powstrzymując tym samym powstawanie zakrzepów w naczyniach krwionośnych. Obniża wysokie ciśnienie krwi, zaś zbyt niskie podwyższa, odgrywając w tym zakresie rolę regulatora. Łagodzi dolegliwości chorób wątroby i nerek, różnych stanów zapalnych, impotencji, szumu w uszach, pogorszenia słuchu w starszym wieku (presbiacusia), zaburzeniach wzroku, zawrotach głowy (vertigo) i hemoroidów. Wspomaga wykorzystanie glukozy w organizmie, jest więc też z dobrym efektem stosowany przez chorych na cukrzycę. Ponieważ, ogólnie mówiąc, polepsza krążenie krwi w organizmie, może łagodzić nieprzyjemne objawy związane ze starzeniem się organizmu, zwiększając zdolność do pracy, przyspieszając gojenie się ran (jest użyteczny w okresie rekonwalescencji po zapaleniu żył). Znawczyni ziół Amanda McQuade przeprowadziła wiele badań, przede wszystkim u osób cierpiących na zaburzenia psychiczne związane ze starszym wiekiem. Po ośmiotygodniowej kuracji preparatami z wyciągiem z miłorzębu, ich stan znacznie się polepszył, a nie pojawiły się żadne objawy uboczne ani syndromy uzależnienia. U młodszych pacjentów jednorazowa dawka 600 mg znacznie poprawiła pamięć, nie wywołując żadnych objawów ubocznych.
Zostało udowodnione, że najskuteczniejszy jest standaryzowany Ginkgo biloba, zawierający 24% flawonoglikozydów. W najlepszych preparatach 10% tych związków stanowi kwercetyna.

Rola i znaczenie antyoksydantów

Inne składniki preparatu:
W wyniku procesów przemiany materii, a także na skutek oddziaływania szkodliwych czynników zewnętrznych w organizmie powstają niezwykle reaktywne cząsteczki zwane wolnymi rodnikami. Wolne rodniki uszkadzają błonę komórkową, niszczą cząsteczki DNA, są główną przyczyną fizycznych objawów starzenia się. Wolne rodniki sprzyjają chorobom płuc i serca oraz rozwijaniu się nowotworów. Badania naukowe wykazały, że skuteczną obronę przeciwko wolnym rodnikom stanowią substancje zwane antyoksydantami. Łącząc się z wolnymi rodnikami neutralizują je i zapobiegają ich szkodliwemu działaniu na organizm. Najważniejsze i najbardziej skuteczne antyoksydanty to witamina C, witamina E, beta karoten i selen. Podobne działanie wykazuje także: koenzym Q10, cynk, Ginkgo biloba (miłorząb japoński), kwas linolenowy, L-cysteina, L-glutation, dysmutaza ponadtlenkowa itd.)

Zdrowy organizm wytwarza wystarczającą ilość antyoksydantów, by zneutralizować szkodliwe działanie wolnych rodników. Zdolność wytwarzania antyoksydantów zależy od genetycznych predyspozycji organizmu, wieku i sposobu odżywiania się. Wyczerpany chorobą, starszy lub nieprawidłowo odżywiany organizm wytwarza mniej antyoksydantów a tym samym słabiej broni się przed wolnymi rodnikami. Podobnie niekorzystnie działają niektóre czynniki cywilizacyjne: zwiększone tempo życia, zanieczyszczenie powietrza (dym papierosów, spaliny), chemiczne konserwanty żywności i wody pitnej, stres, promieniowanie telewizji i komputerów itd. Dlatego też konieczne jest prawidłowe odżywianie, gwarantujące codzienne dostarczenie organizmowi niezbędnej dawki antyoksydantów.

naturalne antyoksydanty

Każdy z przeciwutleniaczy - witamina C, beta karoten czy selen - poprawia stan naszego zdrowia, a doświadczenia wskazują, że ich działanie jest skuteczniejsze, gdy występują razem.

Witamina C
Witamina C między innymi wzmacnia system immunologiczny, zwiększa wytwarzanie interferonu, osłabia skutki stresu, chroni przed substancjami rakotwórczymi, obniża poziom cholesterolu we krwi.

Beta karoten
Beta karoten jest prowitaminą witaminy A, co oznacza, że organizm - zgodnie z własnym zapotrzebowaniem w wątrobie przekształca go w witaminę A. Witamina A wpływa na prawidłowe funkcje narządu wzroku, chroni przed zakażeniami dróg oddechowych, utrzymuje w zdrowiu skórę, włosy, zęby i dziąsła.

Trwający dziesięć lat amerykański eksperyment medyczny wykazał, że wśród mężczyzn regularnie zażywających beta karoten wystąpiło o połowę mniej przypadków chorób serca i nowotworu gruczołu krokowego (prostata) niż w grupie kontrolnej, która beta karotenu nie otrzymywała. Z obserwacji wynika, że Japończycy i Norwedzy, których posiłki zawierają dużo beta-karotenu, o wiele rzadziej zapadają na raka płuc, prostaty, szyjki macicy lub piersi.

Selen
Selen, tak jak witamina E, opóźnia starzenie się tkanek. Razem działają silniej niż oddzielnie, co znaczy że mają tzw. działanie synergiczne. Selen neutralizuje działanie niektórych rakotwórczych substancji, może chronić przed kilkoma chorobami nowotworowymi. Łagodzi objawy menopauzy. Mężczyźni potrzebują więcej selenu, ponieważ w ich organizmach koncentruje się on w jądrach i jest wydalany razem ze spermą.

jaki produkt ma najwięcej antyoksydantów

Nie można sobie wyobrazić skutecznej profilaktyki z nowotworem, czy alergią bez tego produktu!!! Mega qProtect to jeden z najnowszych preparatów antyoksydacyjnych. Produkt, poza dobrze znanymi witaminami antyoksydacyjnymi, zawiera także miłorząb japoński, ekstrakt z zielonej herbaty, koenzym Q10, karotenoidy pochodzące z warzyw, minerały antyoksydacyjne oraz aminokwasy. Firma CaliVita International wyprodukowała doskonały "wzmacniacz" układu immunologicznego. Jeśli policzysz wszystkie najmocniejsze znane antyoksydanty, to doliczysz się w Mega qProtect aż 16!!!. Synergizm tych składników kilkakrotnie podnosi skuteczność działania pojedynczych antyoksydantów. Nie jest dziełem przypadku, że poniżej wymieniamy skład tego produktu, ponieważ wszyscy, którzy dobrze znają temat suplementów muszą przyznać, że to DOSKONAŁY produkt. Również jego nazwa mówi sama za siebie: Mega Protect... (ang.) - Mega Ochrona (tłum.)

Uwagi:
Stosowanie zbyt wysokich dawek przez dłuższy czas może powodować objawy uboczne (stany zapalne skóry, niepokój, bezsenność, biegunkę i wymioty).
            Mega qProtect

            90 tabletek - masa netto: 107,3 g

            Dawkowanie i sposób użycia:
            1 tabletka dziennie po posiłku

            Skład:
            Witamina C 100 mg
            Witamina E 50 mg
            L-cysteina 50 mg
            L-glutation 10 mg
            Ekstrakt liści Ginkgo Biloba (std. 24% flawonoglikozydów) 10 mg
            Ekstrakt z liści zielonej herbaty (std. 20% polifenoli) 7.5 mg
            Beta-karoten 5 mg
            Koenzym Q10 5 mg
            Cynk 4 mg
            Kompleks likopenu 2.5 mg
            Ekstrakt z borówki czarnej (std. 25% antocyjanów) 2.5 mg
            Mangan 1 mg
            Witamina A 750 µg
            Kwas alfa-liponowy 50 µg
            Selen 25 µg


            Producent: Calivita®, 83 White Oak Drive, Berlin, Connecticut 06037, USA.
            Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.
            Wróć do spisu treści