APTEKA
Przejdź do treści

Arginine Plus

O zdrowiu > Katalogi > Calivita

Arginine Plus Calivita

Arginine Plus
Arginina dla mężczyzn
100 tabl. - masa netto 99,5 g
1 tabletka dziennie 1/2 godz. przed posiłkiem
Kupuj bez 33% marży ...więcej
CENA DETALICZNA 157.00
CENA KLUBOWA 118.00
Ilość w magazynie: 44
Arginine Plus
suplement diety

Arginina dla mężczyzn

Sprawdź promocje na produkt Arginine Plus

Arginina to naturalny aminokwas, którego synteza w organizmie może być niewystarczająca np. podczas rozrostu mięśni, dużego obciążenia fizycznego, szybkiego wzrostu, urazu czy osłabienia organizmu. Produkt oprócz 500 mg L-argininy zawiera mangan dbający o zdrowie kości, prawidłowe tworzenie tkanki łącznej, metabolizm energetyczny, wspomagający ochronę komórek przed stresem oksydacyjnym.


Komu szczególnie polecamy?
  • Mężczyznom prowadzącym aktywny i zdrowy styl życia.
  • Sportowcom, kulturystom.
  • Osobom pracującym fizycznie i wykonującym ciężkie prace fizyczne.
  • Osobom narażonym na ciągły stres.

Arginine Plus

Pomimo że nasz organizm jest w stanie wytworzyć aminokwas – argininę, w niektórych sytuacjach dochodzi do jego zmniejszonej produkcji. Dzieje się tak np. podczas stresu, którego często doświadczamy i jest on znany wielu z nas. Ostatnio, ze względu na liczne, cenne właściwości arginina staje się coraz bardziej popularna, szczególnie w środowisku sportowców, którzy stosują ją w celu osiągnięcia lepszych wyników.

Arginina to naturalna substancja należąca do grupy aminokwasów. Znajduje się w codziennym pożywieniu, począwszy od nabiału, a kończąc na produktach mięsnych i ziarnach. Jest ona również wytwarzana w naszym organizmie, jednakże w szczególnych warunkach, np. szybkiego wzrostu lub choroby jej synteza jest niewystarczająca. Arginina to nie tylko bardzo ważny aminokwas, który odżywia nasz organizm; posiada również wiele innych korzystnych właściwości. Bierze m.in. udział w syntezie tlenku azotu – substancji, która rozszerza naczynia krwionośne, a więc wpływa na prawidłowe krążenie krwi w organizmie. Ułatwia także dotarcie krwi do każdej komórki, wspierając tym samym podaż składników odżywczych i tlenu do ich wnętrza. Tlenek azotu wpływa również na zwiększenie sił witalnych człowieka. Arginina wspomaga syntezę białek, może wpływać na wydzielanie hormonu wzrostu oraz insuliny, co sprawia, że sportowcy często sięgają po ten aminokwas w celu zwiększenia beztłuszczowej masy ciała. Wspiera także procesy oczyszczania organizmu, rozkładając produkty uboczne pochodzące z procesów metabolicznych. Jest to prekursor kreatyny, związku niezbędnego do wytworzenia wysokoenergetycznej substancji – fosfokreatyny.
suplement diety Arginine Plus

100 tabl. - masa netto 99,5 g

Dawkowanie i sposób użycia:
1 tabletka dziennie 1/2 godz. przed posiłkiem

Skład:
L-arginina 500 mg
kwas alfa ketoglutarowy 50 mg
Mangan 0.6 mg


Producent: Calivita®, 83 White Oak Drive, Berlin, Connecticut 06037, USA.
Dystrybutor: POLFIT Sp. z o.o, ul. Warszawska 547, 05-083 Wojcieszyn.

Wskazania:

Postać:
Tabletki

UWAGA!
  • Nie zaleca się przyjmowania preparatu przez osoby z cukrzycą, gdyż wpływa on na wydzielanie insuliny.
  • L-argininy nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby cierpiące na schizofrenię i opryszczkę.
  • Osoby stosujące leki wpływające na ciśnienie krwi, leki diuretyczne, antykoagulanty (przeciwzakrzepowe) przed spożyciem produktu powinny skonsultować się z lekarzem.

Słowa kluczowe:
Arginine Plus, arginina dla mężczyzn
Wróć do spisu treści