APTEKA
Przejdź do treści

Liquid C + - Kopia

O zdrowiu > Katalogi > Calivita > Produkty niedostępne

Dostępne opakowanie:
240 ml


Skład:

Składniki aktywne/2,5 ml:
Witamina C 166,6 mg
Ekstrakt bioflawonoidów z cytrusów 166,6 mg
Ekstrakt z owoców dzikiej róży 166,6 mg

Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips
suplement diety

Opis:

Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips to formuła zawierająca kompleks antyoksydantów, którego aktywne składniki, działając synergicznie, stanowią ochronę przed wolnymi rodnikami. Dzięki płynnej postaci Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips, polecany jest osobom mającym problemy z połknięciem dużych tabletek lub kapsułek.

Wolne rodniki to atomy, grupy atomów lub cząsteczki zdolne do samodzielnego istnienia, mające jeden lub więcej
niesparowanych elektronów. Są one odpowiedzialne za uszkodzenia ważnych struktur biologicznych w komórkach,
prowadząc do zaburzeń strukturalnych i funkcjonalnych. Powstają zarówno w środowisku zewnętrznym (m.in.: pod wpływem promieniowania UV, promieniowania jonizującego, ozonu), jak i w organizmie człowieka (np.: w reakcjach oddychania tkankowego, przy fagocytozie, aktywacji genów, itp.). Źródłem wolnych rodników mogą być również: palenie tytoniu, infekcje, zanieczyszczenie środowiska, itp. Osobom, które są narażone na wyżej wymienione czynniki poleca się spożywanie większych ilości antyoksydantów, np. w postaci Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips. Produkt może okazać się również doskonałym wsparciem dla tych, którzy nie spożywają wystarczającej ilości witaminy C (świeże owoce, warzywa) lub odżywiają się nieracjonalnie.
Jednym ze składników aktywnych produktu jest witamina C
– to ważna witamina o właściwościach antyoksydacyjnych. Chroni DNA, białka, tłuszcze przed utlenianiem. Wpływa na syntezę kolagenu i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Odgrywa istotną rolę w metabolizme energetycznym i we wchłanianiu żelaza. Kolejnym istotnym składnikiem są bioflawonoidy cytrusowe, które oprócz właściwości antyoksydacyjnych, wspomagają wchłanianie witaminy C i jej wykorzystanie w organizmie. Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips zawiera ponadto ekstrakt z owoców dzikiej róży, bogate źródło witaminy C.
Skład produktu został wzbogacony o opatentowaną formułę Quik-Sorb®
, będącą mieszaniną ekstraktu z korzenia imbiru, ekstraktu z owocu amla (Phyllanthus emblica) i ekstraktu z owocu papryki, która wspomaga wchłanianie i wykorzystanie aktywnych składników produktu.

Wskazania:


Postać:

Płyn

Dawkowanie i sposób użycia:

2,5 ml dziennie przyjmować bez rozcieńczenia lub rozcieńczyć z innym napojem. Stosować po posiłku. Produkt przed użyciem należy wstrząsnąć, a po otwarciu przechowywać w lodówce.

Przechowywanie:
Po otwarciu przechowywać w lodówce.

Słowa kluczowe:  
Liquid C + Bioflavonoids with Rose Hips,

Antyoksydanty firmy Calivita

Wróć do spisu treści