APTEKA
Przejdź do treści

Garlic Caps Calivita

O zdrowiu > Katalogi > Calivita > Produkty niedostępne

Dostępne opakowanie:
100 kapsułek


Skład:
Składniki aktywne/1 kapsułka:
Koncentrat oleju czosnkowego 350 mg
Koncentrat olejowy zielonej
pietruszki 250 mg

Garlic Caps
suplement diety
   
Opis:


Czosnek to jedna z najbardziej znanych przypraw. Nie wszyscy jednak wiedzą, że poza charakterystycznym smakiem, posiada także wiele korzystnych właściwości, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Garlic Caps to preparat zawierający koncentrat oleju czosnku i pietruszki, których składniki aktywne są skutecznie wykorzystywane w medycynie. Odpowiednia budowa kapsułki żelowej zapewnia maksymalną skuteczność produktu.


Czosnek

Jego korzystny wpływ na stan zdrowia znany jest od wielu wieków. Zawiera ponad 200 różnych substancji biologicznie czynnych, m.in. witaminy, składniki mineralne, aminokwasy i enzymy. Długotrwałe przyjmowanie czosnku pozytywnie wpływa na poziom cholesterolu całkowitego, obniża frakcję LDL, chroniąc w ten sposób wewnętrzne ściany naczyń krwionośnych przed złogami cholesterolu. Jego składniki aktywne znane są również z silnych właściwości przeciwbakteryjnych i przeciwgrzybicznych. Główną substancją czynną czosnku jest allicyna, charakteryzująca się silnym działaniem antybiotycznym. Powstaje z alliny podczas miażdżenia ząbków czosnku. O roślinie tej można przeczytać nawet w najstarszych zapiskach. Egipscy budowniczy piramid otrzymywali czosnek, cebulę oraz rzodkiewkę, by uniknąć chorób zakaźnych. Czosnek był także uwzględniany w diecie rzymskich
żołnierzy.

Wskazania:


Postać:

kapsułki

Dawkowanie i sposób użycia:

2-4 kapsułki dziennie po posiłku.

UWAGA!

  • Produkty zawierające czosnek należy przyjmować zawsze z dużą ilością płynów.

  • Osoby, mające problemy z krzepliwością krwi lub planujące zabieg operacyjny, przed zażyciem preparatów zawierających czosnek zawsze powinny skonsultować się z lekarzem.

  • Osoby z alergią na czosnek i/lub inne rośliny z rodziny Liliaceae nie powinny stosować Garlic Caps.

  • Kobiety karmiące piersią powinny wiedzieć, że niektóre składniki czosnku mogą przeniknąć do jej mleka.


Słowa kluczowe:
Garlic Caps, czosnek

Preparaty roślinne firmy Calivita

Wróć do spisu treści