APTEKA
Przejdź do treści

Full Spectrum Calivita

O zdrowiu > Katalogi > Calivita > Produkty niedostępne

Dostępne opakowanie:
90 tabletek

Skład:
1 tabletka zawiera:
Witamina A (beta karoten)...1500 j.m.
Witamina E (octan d-alfa tokoferolu)...7 j.m.
Witamina C (z owocami dzikiej róży)...60 mg
Witamina B1
...1 mg
Witamina B2
...1,1 mg
Witamina B6
... 1,2 mg
Witamina B12
...2 mcg
Niacyna
...10 mg
Dwuwinian choliny...20 mg
Inozytol
...20 mg
PABA (kwas para-aminobenzoesowy)
...5 mg
Biotyna
...40 mcg
Kwas pantotenowy
...5 mg
Kwas foliowy
...200 mcg
Rutyna...4 mg
Kompleks bioflawonoidów z cytrusów...4 mg
Kompleks hesperydyny...2 mg
Betaina HCL...10 mg
Jod...80 mcg
Wapń (chelat aminokwasowy)...50 mg
Żelazo (chelat aminokwasowy)...4 mg
Magnez (chelat aminokwasowy)...25 mg
Miedź (chelat aminokwasowy)...1,5 mg
Cynk (glukonian)...10 mg
Chrom (GTF)...25 mcg
Selen (drożdże)...20 mcg
Mangan (chelat aminokwasowy)...3 mg
Potas (glukonian)...10 mg
Molibden...10 mcg

Full Spectrum
suplement diety
   
Opis:

Produkt uzupełniający codzienną dietę w witaminy i składniki mineralne, których idealnie dobrane proporcje zaspokoją potrzeby zarówno dzieci w wieku szkolnym, jak i dorosłych.

Wskazania:

Niezbędny w zachowaniu witalności, zdrowia i urody, doskonałej kondycji fizycznej oraz umysłowej w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania organizmu:
- uzupełnia braki w codziennej diecie u dzieci, młodzieży i dorosłych,
- niezastąpiony dla osób mieszkających w dużych miastach, przy ruchliwych ulicach oraz w skażonym środowisku, tam gdzie jest większe stężenie metali ciężkich (np. ołowiu, kadmu i strontu) w wodzie i biosferze,
- przeciwdziała skutkom stresów oraz łagodzi bóle migrenowe, bóle mięśni, stawów,
- wypadanie włosów, zaburzenie widzenia lub snu.

Oczywiście, witaminy to nie preparaty cudotwórcze. Są one jednak niezbędne do zachowania, witalności i dobrego samopoczucia Jedne z nich regulują procesy chemiczne, inne budują enzymy potrzebne do przemiany materii, jeszcze inne bezpośrednio wpływają na działanie organizmu. Wzmożona praca mięśni oraz duże ilości białka i węglowodanów w jadłospisie znacznie zwiększają dzienne zapotrzebowanie w takich przypadkach koniecznie trzeba zażywać preparaty uzupełniające.

Ponieważ niektóre witaminy działają łącznie (przyjmowanie jednych zwiększa zapotrzebowanie na inne), powinniśmy docenić zalety preparatów typu kompleks (tj. wieloskładnikowych). Podczas różnych eksperymentów zostało udowodnione, że bardzo ważna jest także proporcja witamin dostających się do organizmu (np. w grupie witamin B proporcja ta powinna wynosić 1:1).

Organizm nasz oprócz witamin potrzebuje dla zdrowie również składników mineralnych. Są one dostarczane z dietą. Zwiększając dawki witamin należy w odpowiednich proporcjach zażywać też składniki mineralne. W tym wypadku również poleca się preparaty kompleksowe, w których witaminy uzupełniane są minerałami, w najlepszych proporcjach i jeśli to możliwe w formie chelatowej. Dzięki temu organizm jest w stanie dobrze je wykorzystać. Naturalny proces wytwarzania chelatów nie daje wystarczających skutków i dlatego stopień wykorzystania minerałów jest niewielki.

Oto przykład:
organizm wchłania tylko 2-10% nieorganicznych związków żelaza, a z tego połowa zostaje wydalona. Preparaty mineralne w formie aminokwasów chelatowych wchłaniane są przez organizm 3-10 razy lepiej niż minerały w innych formach.

Wielkim skokiem w produkcji witamin było upowszechnienie preparatów o przedłużonym działaniu (TR - timed relased) W preparatach tych substancje czynne wchłaniane są w ciągu 10-18 godzin i tak długo są obecne we krwi w odpowiedniej ilości. Substancje czynne po dawane w zwykłej formie wchłaniane są szybko, ale ich znaczna część, której organizm nie jest w stanie wykorzystać od razu (szczególnie dotyczy to witamin rozpuszczalnych w wodzie), wydala się z moczem w ciągu 2-3 godzin. Full Spectrum należy do preparatów o tzw. przedłużonym działaniu, więc jego składniki są wykorzystywane przez organizm w ciągu całego dnia.

Postać:
tabletki

Dawkowanie i sposób użycia:

1 tabletka dziennie lub wg zaleceń.

UWAGA!

W okresie przyjmowania multiwitaminy mocz może przybierać charakterystyczny kolor i zapach (z powodu zawartości witamin z grupy B). Nie należy przyjmować różnych multiwitamin w tym samym czasie.

Słowa kluczowe:
full spectrum, witaminy, minerały, mikroelementy, witalność, zdrowie, uroda, kondycja

Multiwitaminy firmy Calivita

Wróć do spisu treści