Poznaj właściwości bio olejku lawendowego.

APTEKA
Przejdź do treści

Poznaj właściwości bio olejku lawendowego.

Apteka internetowa i suplementy diety - zdrowieapteka.pl
Opublikowane w Olejki eteryczne · 17 Czerwiec 2022
Tags: olejeklawendowy
Lato przynosi nam nie tylko słońce, ale także wiele skarbów natury. Typowy kwiat sezonu, lawenda, to jedno z najbardziej wszechstronnych, delikatnie pachnących ziół, które od wieków jest popularne ze względu na cenne składniki aktywne.

Jednym z największych propagatorów olejku lawendowego jest francuski chemik Gattefossé. Po poważnym zranieniu ręki podczas eksplozji w fabryce perfum, posmarował ranę olejkiem lawendowym. Miejsce oparzenia nie było zakażone, a rana zagoiła się bez blizn.

Cenna lawenda została wkrótce odkryta również przez przemysł kosmetyczny. Już nasi dziadkowie wiedzieli, że zmieszanie kilku kropel olejku lawendowego z odżywką sprawi, że włosy będą pięknie lśniące i pachnące, chroniąc tym samym przed uszkodzeniami spowodowanymi silnym działaniem promieni słonecznych.

Nowy olejek lawendowy BIO firmy Calivita może również pomóc całej rodzinie w wielu sytuacjach w okresie letnim. Olejek lawendowy pomaga przy drobnych ranach, skaleczeniach i otarciach podczas wakacji, a także zmniejsza ryzyko powstania blizn, dlatego zaleca się umieszczenie buteleczki z olejkiem lawendowym w domowej apteczce.

olejek lawendowy

Ale nie tylko warto go zabrać ze sobą, olejek lawendowy doskonale relaksuje a jego intensywny zapach nie tylko w szafie, ale także na zewnątrz pomaga trzymać z dala owady i komary, czyniąc pobyt naprawdę przyjemnym doświadczeniem.

Wypróbuj nowy bio olejek lawendowy Calivita i ciesz się latem bez obaw!


Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0

Wróć do spisu treści