APTEKA
Przejdź do treści

Kwas Alfa-liponowy

O zdrowiu > Katalogi > A-Z Medica
Zamów Kwas Alfa-liponowy w aptece internetowej

Dostępne opakowanie:
90 kapsułek


Skład:
Kwas alfa-liponowy.

Kwas Alfa-liponowy
suplement diety

Reklama
Opis:
Kwas alfa-liponowy (ALA) to bardzo skuteczny antyoksydant rozpuszczalny zarówno w wodzie, jak i w tłuszczu. Często nazywany jest uniwersalnym antyutleniaczem. Skutecznie zwiększa efektywność działania innych przeciwutleniaczy, w tym witaminy C i E.
W organizmie bierze udział w przemianie składników odżywczych i produkcji energii. Jest substancją witaminopodobną, która pobudza metabolizm, unieszkodliwia wolne rodniki, chroni materiał genetyczny, spowalnia starzenie się organizmu.
ALA produkowany jest w małych ilościach w organizmie człowieka. W przypadku, gdy jest to ilość niewystarczająca, niezbędnym warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu staje się suplementacja. Kwas alfa-liponowy przyspiesza utlenianie glukozy, zwiększa zapas glikogenu w wątrobie, korzystnie wpływa na metabolizm węglowodanów i lipidów. Preparat stanowi doskonałe uzupełnienie diety dla diabetyków.

Wskazania:

  • wzmacnia antyutleniaczowy mechanizm obronny

  • ma silne działanie antyoksydacyjne

  • stanowi doskonałe uzupełnienie diety dla diabetyków


Postać:
kapsułki

Dawkowanie i sposób użycia:
2 razy dziennie po 1 kapsułce, do posiłku, popijając wodą. Preparat nie może stanowić substytutu zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji.

Przechowywanie:
Chronić przed dziećmi.

Słowa kluczowe:
kwas alfa-liponowy, antyoksydant, metabolizm, cukrzyca

Wróć do spisu treści