APTEKA
Przejdź do treści

Kelocote - katalog

O zdrowiu > Katalogi > ABT - Kelocote

Advanced Bio-Technologies logo


Jesteś w katalogu produktów firmy ABT,
Advanced Bio-Technologies

Reklama
ABT, Advanced Bio-Technologies - Kelo-cote®

Kelo-cote - żel silikonowy

Kelo-cote® - żel silikonowy

Kelo-cote - żel silikonowy z filterm SPF 30

Kelo-cote® - żel silikonowy z filterm SPF 30

Kelo-cote - Spray silikonowy

Kelo-cote® - Spray silikonowy

Kelo-cote Kids Spray

Kelo-cote® Kids Spray

seria Kelo-coteKelo-cote®
Redukuje blizny, odbudowuje pewność siebie i pełne poczucie własnej wartości

Najczęściej zadawane pytania:

Do jakiego rodzaju blizn jest Kelo-cote®?
Kelo-cote® jest przeznaczony do blizn zarówno nowych jak i starych na ciele i twarzy; jest szczególnie skuteczny na blizny przerosłe oraz bliznowce.

Czy mogę używać preparatu Kelo-cote® by uniknąć blizn?
Jeśli skóra uległa uszkodzeniu, nie można uniknąć blizny, ale można sprawić, by były mniej widoczne.

Czy Kelo-cote® może całkowicie usunąć bliznę?
Nie jest możliwe by blizna stała się zupełnie niewidoczna. Jednak Kelo-cote® znacznie polepszy jej wygląd.

Jak długo należy używać preparat Kelo-cote®?
Badania wykazały, że silikon staje się najbardziej efektywny jeżeli jest w ciągłym kontakcie ze skórą. Dlatego należy stosować dwukrotną aplikację Kelo-cote® rano i wieczorem, jako część codziennego rozkładu zajęć, przez minimum dwa miesiące. Dłuższe stosowanie może przynieść lepsze rezultaty.

Czy Kelo-cote® jest łagodny dla skóry?
Skład żelu silikonowego jest łagodny dla skóry. Produkty silikonowe są stosowane w dermatologii od wielu lat. Silikon może być również stosowany u dzieci i osób o wrażliwej skórze.

Kelo-cote® – Najlepszy na blizny.
Kelo-cote® został opracowany aby pomóc w leczeniu blizn i przywrócić naturalny wygląd skóry po zagojeniu się rany.

Zalety Kelo-cote®

 • Łatwy w aplikacji

 • Samo-wysychający (4-5 minut)

 • Bezbolesny, niedrażniący

 • Bezbarwny, bez zapachu, przezroczysty

 • Przepuszcza powietrze do blizny

 • Można nakładać kosmetyki po wyschnięciu Kelo-cote®

 • Ciągły kontakt ze skórą zapewnia lepsze efekty leczenia

 • Aplikacja raz dziennie, 2 razy w miejscach wycierających się

 • Zapewnia elastyczną ochronę

 • Może być używany na blizny stare i nowe

 • Idealny do blizn o nieregularnej powierzchni


Jak używać Kelo-cote®

 • Powierzchnię, na którą ma być nałożony żel należy umyć i wysuszyć.

 • Nałożyć bardzo cienką warstwę żelu i pozostawić do wyschnięcia napowietrzu przez 4-5 minuty przed przykryciem ubraniem lub odzieżą uciskową.

 • Nakładać 1 raz dziennie(2 razy dziennie w miejscach wycierających się)

 • Najlepsze efekty lecznicze uzyskujemy zapewniając 24-godzinnykontakt silikonu z blizną.

 • Kelo-cote® można stosować pod odzież uciskową

 • Jeśli Kelo-cote® jest stosowany pod odzież uciskową należy nakładać go 1 raz dziennie.

 • Na wyschnięty żel można nakładać kremy z filtrami UV orazmakijaż.

Jeśli żel nie wyschnie w przeciągu 5 minut, prawdopodobnie została użyta zbyt duża jego ilość, należy wtedy usunąć nadmiar żelu i pozostawić do wyschnięcia przez następne 4-5 minut.
Zaleca się używanie preparatu Kelo-cote® przez minimum 30 - 90 dni. Stosując preparat dłużej niż przez dwa miesiące można uzyskać lepsze wyniki leczenia

Jakie opakowanie Kelo-cote® wybrać?

Rozmiar opakowania

Średnie zu¿ycie preparatu w zale¿noœci od rozmiaru blizny przy dwukrotnej aplikacji dziennie przez 90 dni

żel 6 g

5 -7 cm (szerokość blizny około 1 cm)

żel 15 g

12 – 17cm (szerokość blizny około 1 cm)

Spray 50 ml

12 x12 cm

Spray 100 ml

24 x 24 cm

seria kelocote

Blizny można zredukować

Powstawanie blizn jest naturalnym efektem procesu regeneracji skóry w na-stępstwie ran, spowodowanych przez wypadek, zabieg operacyjny lub chorobę. Im bardziej uszkodzona jest skóra tym dłużej trwa proces gojenia się i tym większe prawdopodobieństwo powstania zauważalnej blizny.
Powstawanie blizny jest końcowym etapem gojenia się rany. Im bardziej uszkodzona jest skóra tym dłuższy proces regeneracji i tym większe prawdopodobieństwo powstania zauważalnej blizny. Normalna blizna powstaje 48 godzin po zamknięciu się rany i może zaniknąć po 3 miesiącach, jednak bardzo często czynniki zewnętrzne oraz predyspozycje genetyczne powodują niewłaściwe bliznowacenie, które może potrwać nawet do 18 miesięcy.
Jeśli któraś z faz powstawania blizny przebiega zbyt długo lub jest zaburzona czynnikami zewnętrznymi lub genetycznymi następuje nienaturalne bliznowacenie.

Kelo-cote® – polecany przez lekarzy.

Żel silikonowy jest uznanym środkiem do leczeni blizn przez chirurgów plastycznych na całym świecie.
Dermatolodzy i chirurdzy plastyczni używają żelu silikonowego do efektywnego leczenia blizn od przeszło 20 lat. Obecnie efektywność żelu silikonowego jest dokładnie udokumentowana badaniami medycznymi i stała się standardem w leczeniu blizn.
Zgodnie z Międzynarodowymi Zaleceniami Klinicznymi - 2002 roku odnośnie Leczenia Blizn, żel silikonowy powinien być używany w początkowym etapie leczenia wszystkich rodzajów blizn aby uniknąć nieprawidłowego bliznowacenia w postaci bliznowca (keloid) oraz blizny przerostowej.

Kelo-cote® – opatentowana formuła żelu do leczenia blizn

Kelo-cote® jest innowacyjnym silikonowym żelem do leczenia blizn i do zapobiegania nieprawidłowemu bliznowaceniu. Jest skuteczny w leczeniu wszystkich rodzajów blizn: pooperacyjnych, pooparzeniowych, pourazowych, potrądzikowych, po cesarskim cięciu, etc.
Kelo-cote® jest to przezroczysty, szybko i samo-wysychający, utrzymu-jący odpowiednią wilgotność skóry żel silikonowy do stosowania miejscowego na skórę, posiadający unikalne właściwości w porównaniu z innymi podobnymi preparatami. Udowodniono naukowo, że unikalna formuła silikonu Kelo-cote® spłaszcza, zmiękcza i wygładza blizny, łagodzi świąd i uczucie dyskomfortu oraz zmniejsza stopień odbarwie-nia skóry w miejscu blizny.
Kelo-cote® jest bezpieczny, bardzo dobrze tolerowany przez dzieci i pacjentów z bardzo wrażliwą skórą.

Rodzaje blizn
Kiedy przerwany zostanie proces gojenia się rany mogą powstać różne rodzaje blizn

Blizny przerosłeBlizny przerosłe

Ten rodzaj blizn jest charakte-rystyczny dla ludzi młodych, po oparzeniach oraz u ludzi o ciemnej karnacji. Blizny te są zazwyczaj czerwone, pogrubione i uniesione. Dodatkowo może im towarzyszyć swędzenie lub ból, ale obszar ich wzrostu przebiega w granicach rany pierwotnej. Blizny przerosłe zazwyczaj rozwijają się w ciągu kilku tygodni od uszkodzenia skóry. Ich wygląd może poprawiać się sa-moistnie, chociaż proces ten może trwać rok lub dłużej.

Bliznowce (keloid)Bliznowce (keloid)

Są to grube, uniesione, zaokrąglone i nieregularne skupiska tkanki bli-znowej, które rozszerzają się poza obszar rany pierwotnej. Często mają ciemne lub czerwone zabarwienie, kontra-stując z otaczającą je skórą. Blizno-wce w trakcie powstawania są bolesne i swędzące, często odnawiają się po wycięciu. Bliznowce mogą tworzyć się w każdym wieku, lecz częściej występują u ludzi młodych miedzy 10-30 rokiem życia oraz ludzi o ciemnej karnacji.


Blizny zanikowe

Blizny zanikowe

Są to głównie małe, okrągłe blizny, leżące poniżej poziomu otaczającej je skóry. Powstają, gdy proces gojenia rany jest zakłócony poprzez niewystarczającą produkcję włókien tkanki łącznej w przebiegu trądziku lub ospy wietrznej.

Jeśli blizna jest wypukła i zaczerwieniona, Kelo-cote® pomaga w redukcji jej odbarwienia, złagodzeniu wrażliwości i podrażnienia a także zmiękcza i spłaszcza bliznę. Jeśli blizna jest wgłębiona, Kelo-cote® samodzielnie nie może pomóc. Terapia laserowa wspomagana stosowaniem Kelo-cote® podczas procesu gojenia się jest najlepszym sposobem leczenia dla tego rodzaju blizn.

przenikanie przez skórę

Sposób działania

Kelo-cote® bardzo szybko wysycha, łatwo nakłada się na wszystkie obszary skóry w tym okolice stawów i zgięć, pozostawiając niewidoczną, elastyczną, przepuszczającą powietrze i wodoodporną „błonę”. Ta silikonowa „błona” tworzy idealne warunki dla naturalnych mechanizmów regeneracyjnych (usuwanie uszkodzonych, martwych komórek) normalizując produkcję kolagenu. Stanowi swoistą ochronę przeciw bakteriom i negatywnym bodźcom środowiska zewnętrznego.

Kelo-cote® - badania naukowe potwierdzające skuteczność działania

Wróć do spisu treści