APTEKA
Przejdź do treści

Futurebioitcs Calcium 500 z witaminami C i D

O zdrowiu > Katalogi > FutureBiotics

Futurebioitcs Calcium 500 z witaminami C i D
suplement diety


Reklama

Futurebioitcs Calcium 500 z witaminami C i D to znakomity suplement diety, który optymalnie uzupełni niedobory wapnia oraz witaminy D w Twojej codziennej diecie.

Opis:

Calcium 500 z witaminami D i C
aktywnie wspomaga proces prawidłowej budowy kośćca i zębów oraz gwarantuje efektywną profilaktykę osteoporozy.

Wapń
to podstawowy składnik mineralny tkanki kostnej odpowiadający za utrzymanie właściwej gęstości oraz wytrzymałości kości w ciągu całego życia człowieka.

Witamina D3
bierze udział w procesie wchłanianie wapnia w jelitach i stymuluje powstawanie komórek kościotwórczych.

Witaminy K i C
odgrywają ważną rolę w procesach utrzymania właściwej równowagi wapniowej w organizmie.

U osób „+ 40" - bez względu na płeć rozpoczyna się powolny, ale systematyczny proces zmniejszania się masy kostnej. Na podstawie badań udowodniono, że tempo oraz skala redukcji gęstości kości zależy w ogromnym stopniu od diety. Wiadomo również , że dieta przeciętnego Polaka nie pokrywa pełnego zapotrzebowania na wapń. W przypadku kobiet niedobory sięgają aż 50% naturalnego zapotrzebowania. W trakcie oraz po okresie menopauzy zmiany hormonalne wpływają na demineralizację kości i ich osłabienie. Zwiększone zapotrzebowanie na wapń występuje również u młodzieży, osób aktywnych fizycznie, palących papierosy, pijących kawę, słodzone napoje lub znaczne ilości herbaty.

500 mg węglanu wapnia dostarcza organizmowi wysoką dawkę jonów wapnia. Węglan wapnia jest przetwarzany w żołądku w chlorek wapnia, który jest bardzo dobrze przyswajany przez organizm. Witamina D3 sprzyja zwiększenia masy kostnej a witamina C jest niezbędna w procesach przyswajania wapnia.


Postać:
Tabletki

Dawkowanie i sposób użycia:

Doustnie: dorosłym i dzieciom powyżej 12 roku życia zaleca się przyjmowanie 1 tabletki Calcium 500 z witaminami D i C dziennie.

Słowa kluczowe:
Futurebioitcs Calcium 500 z witaminami C i D, Futurebiotics.

Produkt niedostępny
Zobacz podobne produkty z calcium w aptece internetowej
Wróć do spisu treści