APTEKA
Przejdź do treści

Curarti

O zdrowiu > Katalogi > MajPharm - Plameca
Produkt niedostępny
Zamów podobne produkty z kurkumą w aptece internetowej

Skład:

ekstrakt z kurkumy

Wyprodukowane w UE przez:
Plantas Medicinales de Cataluna, S.A.
Avd. Prat de la Riba s/n antigua carretera N-II km. 600
08780 Palleja Barcelona (Spain)

Curarti
suplement diety
 
Opis:

Zastosowanie kurkumy (kłącza Curcuma longa) do leczenia tego rodzaju dolegliwości opisane jest zarówno w tradycyjnej medycynie chińskiej, jak i medycynie Aurvedy w Indiach. Później badacze zachodni stworzyli podstawy naukowe do wyjaśnienia jej dobroczynnego działania. Problemem jest jednak to, że dawki kurkumy (składnika aktywnego) muszą być bardzo duże, by mogła być skuteczna. W związku z tym trudne jest przyjmowanie jej przez dłuższe okresy.

Dawka kurkumy musi być wysoka, ponieważ jest ona praktycznie nierozpuszczalna w wodzie. Tak więc tylko niewielkie ilości są przyswajane w przewodzie pokarmowym. CURARTI dostarcza roztworu: utworzonego ze związku curcuminu (C21H20O6 ) z B-cyklodekstryną. Ta ostatnia otrzymana jest ze skrobii przy zastosowaniu biotechnologii. B-cyklodekstryna jest "wydrążoną" cząsteczką, która działa jak "koń trojański", kryjąc kurkumę w swoim wnętrzu. W ten sposób związek pomaga kurkumie dostać się do organizmu i ułatwia jej transport do tej części organizmu, gdzie jest ona potrzebna.

Kurkuma działa na różnych poziomach. Wpływa na uwolnienie mediatorów zapalnych, co umożliwia aktywowanie naprawy chrząstki przez chondrocyty. Hamuje także selektywnie ścieżkę cykloxygenazy-2. Oznacza to, że cyklooxygenaza-1 nie jest zakłócona, a więc unika się podrażnienia żołądka. Oba te działania prowadzą do znacznej poprawy problemów stawowych.

CURARTI opracowano na podstawie wyników badań klinicznych z kurkumą. Ponadto badanie in vitro wykazało zdolność kurkumy do hamowania wydzielania mediatorów zapalnych (cytokin, leukotrienów, prostaglandyny i tlenku azotu), które prowadzą do degeneracji chrząstki i związanych z tym niedogodności.

Wskazania:

bóle stawów, urazy sportowe, nadwyrężenie mięśni

Postać:

tabletki

Dawkowanie i sposób użycia:

Wystarczy jedna tabletka dziennie. Po kilku dniach zaczniesz zauważać efekt. W stanach ostrych można przyjmować dwie tabletki dla uzyskania szybszego efektu.

Słowa kluczowe:
Curarti, uraz, kontuzja, sport

Wróć do spisu treści