APTEKA
Przejdź do treści

Boncol

O zdrowiu > Katalogi > MajPharm - Plameca
Produkt niedostępny
Zamów podobne produkty z czosnkiem w aptece internetowej

Opakowanie:


30 kapsułek

Skład:

1 kapsułka zawiera:
nadkrytyczny ekstrakt z czosnku

Wyprodukowane w UE przez:

Plantas Medicinales de Cataluna, S.A.
Avd. Prat de la Riba s/n antigua carretera N-II km. 600
08780 Palleja Barcelona (Spain)

Boncol
suplement diety
wysoki poziom złego cholesterolu, ochrona serca

Opis:

Boncol jest ekstraktem nadkrytycznym z czosnku. Ta wysoce wyspecjalizowana technika jest stosowana, gdy substancje aktywne, które mają być wyekstrahowane, bardzo łatwo ulegają zniszczeniu. Tak jest w przypadku czosnku. Zatem proces ekstrakcji w warunkach nadkrytycznych jest najlepszym sposobem zagwarantowania, że wszystkie właściwości zdrowotne czosnku zostaną zachowane.

Wskazania:
wysoki poziom złego cholesterolu, ochrona serca
Stwierdzono znaczną poprawę w różnych frakcjach lipidowych:
• wzrost "dobrego" cholesterolu (HDL) +40,6%
• obniżenie trójglicerydów -36,40%
• obniżenie "złego" cholesterplu (LDL i VLDL) -16,70%
• obniżenie cholesterolu całkowitego -13,90%

Postać:

kapsułki

Dawkowanie i sposób użycia:

Polecamy przyjmowanie boncolu w porze śniadania, gdyż jest to pora, gdy enzym HMG-CoA reduktaza, odpowiedzialny za produkcję endogennego cholesterolu, jest najbardziej aktywny i substancje czynne boncolu mogą hamować najbardziej skutecznie jego działanie.

Słowa kluczowe:
Boncol, cholesterol, serce, czosnek

Najczęściej zadawane pytania:


Czym boncol różni się od innych preparatów na bazie czosnku?
Główna różnica polega na tym, że dzięki procesowi ekstrakcji w warunkach nadkrytycznych boncol zawiera pewne czynniki aktywne (winyloditiina i siarczki czosnku), których nie zawierają inne produkty. Tak uzyskany preparat został przebadany klinicznie. Ponadto prof. K. Clément ze szpitala Hôtel-Dieu w Paryżu wykazał, że ekstrakt boncolu może obniżyć akumulację tłuszczu w adipocytach, in vitro.

Dlaczego boncol jest ekstraktem nadkrytycznym?
Ta wysoce wyspecjalizowana technika jest stosowana, gdy substancje aktywne, które mają być wyekstrahowane, bardzo łatwo ulegają zniszczeniu. Tak jest w przypadku czosnku. Zatem proces ekstrakcji w warunkach nadkrytycznych jest najlepszym sposobem zagwarantowania, że wszystkie właściwości zdrowotne czosnku zostaną zachowane.

Warunki nadkrytyczne uzyskuje się, gdy gaz (w tym przypadku CO2) jest w bardzo niskiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. W tych warunkach CO2 jest w stanie ciekłym. W stanie ciekłym ma on wiele zalet w porównaniu z innymi rozpuszczalnikami ekstrahującymi. Jest bardzo selektywny, nie zanieczyszcza, nie pozostaje w postaci resztkowej i daje w wyniku ekstrakty wysokiej jakości.

Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania boncolu?
Nie są znane przeciwwskazania przy zalecanej dawce. Ze względu na swój skład boncol ma bardzo duży margines bezpieczeństwa pod względem stosowania.

Czy wyniki pomiarów w talii wskazują na "coś niepokojącego"?

Badania epidemiologiczne wykazały, że odkładanie się tłuszczu na brzuchu wskazuje na czynniki ryzyka. Ludzie o dużym obwodzie w talii ze znacznym prawdopodobieństwem będą mieli odchylenia od normy pewnych parametrów krwi, takich jak: ciśnienie tętnicze, poziom glukozy we krwi lub różnych frakcji lipidowych (HDL - "dobry" cholesterol, LDL - "zły" cholesterol i trójglicerydy).

Adipocyty są komórkami, które odpowiadają za odkładanie się tłuszczu. Liczne adipocyty, które mają duże ilości zmagazynowanego tłuszczu, powodują potencjalne niebezpieczny wzrost ciśnienia krwi, trójglicerydów i krążącego "złego" cholesterolu. Obniżają one także ilość "dobrego" cholesterolu i mogą prowadzić do oporności insulinowej.

Co powinienem robić, jeśli mam duże wymiary w talii?

Jeśli twoje wymiary w talii są ponad 94 cm (dla mężczyzn) i 80 cm (dla kobiet), zaleca się kontakt z lekarzem i podjęcie konsultacji dla określenia, czy masz wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom trójglicerydów i "złego" cholesterolu, obniżony "dobry" cholesterol i tendencję do zachorowania na cukrzycę. Należy podjąć środki zapobiegające pogorszeniu się sytuacji. Pierwsze zalecenie zwykle dotyczy diety i podjęcia regularnych, umiarkowanych ćwiczeń fizycznych.

Wróć do spisu treści