APTEKA
Przejdź do treści

Biowap Chelat

O zdrowiu > Katalogi > Lekam

Biowap Chelat
suplement diety


Reklama

Skuteczna ochrona Twoich kości
Podwójne źródło wapnia
Uzupełnia dietę w wapń i witaminę D3

Opis:

Biowap Chelat jest nowoczesnym preparatem skutecznie uzupełniającym codzienną dietę w wapń i witaminę D3. Biowap Chelat to podwójne źródło dobrze przyswajalnego przez organizm wapnia. W jego skład wchodzą dwa związki wapnia wzajemnie uzupełniające swoje działanie. Związkiem zapewniającym najwyższą przyswajalność wapnia w preparacie Biowap Chelat jest chelat aminokwasowy wapnia. Z kolei drugi związek wapnia – węglan wapnia, który uzupełnia- działanie chelatu, to naturalnego pochodzenia związek o największej zawartości elementarnej tego pierwiastka. Biowap Chelat jako preparat uzupełniający codzienną dietę w wapń i witaminę D3 wpływa na prawidłową budowę i strukturę kości oraz wytrzymałość układu kostnego.

Opis działania preparatu:

Biowap Chelat pozytywnie wpływa na utrzymanie prawidłowej masy tkanki kostnej, poprzez dostarczanie do organizmu podstawowego budulca kości, jakim jest wapń oraz wspomagającej jego wchłanianie witaminy D3. Biowap Chelat uzupełnia deficyt tych składników, dzięki czemu korzystnie oddziaływuje na organizm. Preparat wyróżnia się zawartością dwóch związków wapniowych: chelatu aminokwasowego oraz węglanu wapnia. Największą zaletą chelatu aminokwasowego wapnia jest jego najlepsza przyswajalność przez organizm człowieka. Węglan wapnia ma najwięcej, bo aż 40% wapnia elementarnego. Po spożyciu reaguje w żołądku z kwasem solnym i zmienia się w chlorek wapnia, który jest bardzo dobrze przyswajalnym związkiem wapnia. Z tego powodu preparaty wapnia należy spożywać podczas posiłków. Biowap Chelat zawiera dodatkowo witaminę D3, odpowiedzialną za większą absorpcję wapnia przez organizm. Te optymalnie zharmonizowane, wzajemnie uzupełniające się składniki czynne, w odpowiednio dobranych dawkach sprawiają, że Biowap Chelat skutecznie uzupełnia dietę w wapń. Efektem tej suplementacji jest zapobieganie utracie wytrzymałości i gęstości tkanki kostnej oraz naruszeniu jej mikrostruktury. Dodatkowo stosowanie Biowapu Chelat przyczynia się do lepszego funkcjonowania i uregulowania wielu podstawowych funkcji w organizmie.

Wskazania:
Wskazany jest głównie dla:

  • kobiet w okresie menopauzy

  • młodzieży w okresie intensywnego wzrostu

  • osób starszych


Postać:

tabletki powlekane

Dawkowanie i sposób użycia:

1 tabletka powlekana dziennie podczas posiłku.

Przechowywanie:

preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25°C), w suchym miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.

Ostrzeżenie:

nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej. Nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na któryś ze składników preparatu. W przypadku osób z hiperkalcemią, hipermagnezemią, chorobami nerek, blokiem przedsionkowo-komorowym serca, niedociśnieniem tętniczym oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety.

Słowa kluczowe:
biowap, chelat, wapń, witamina D, menopauza, kości.

Zobacz podobne produkty z wapniem w aptece internetowej

Opakowania:


kartonik zawierający 30 tabletek powlekanych
kartonik zawierający 60 tabletek powlekanych

Skład:
1 tabletka o masie 1020 mg zawiera 800mg chelatu aminokwasowego wapnia i węglanu wapnia.

Wyprodukowane w UE przez:

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.
ul. Ostrzykowizna 14A
05-170 Zakroczym

Wróć do spisu treści