ProbioBalance - Apteka internetowa i suplementy diety - zdrowieapteka.pl

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

ProbioBalance

Twoje Zdrowie > Katalogi > Calivita
ProbioBalance

Dostępne opakowanie:
60 tabletek

monitorzamów Probiobalance on-line w aptece


małe zielone logo CalivitaSkład:

Składniki aktywne/1 tabletka:
Żywe kultury bakterii: 4 miliardy CFU
Lactobacillus acidophilus
Bifidobacterium longum
Lactobacillus rhamnosus
Fruktooligosacharydy 25 mg

ProbioBalance
suplement diety
   
Opis:


Stan równowagi mikrobiologicznej jelit może zostać łatwo zakłócony poprzez działanie różnych czynników m.in.: stres, niewłaściwą dietę (zbyt ostre pokarmy, alkohol), terapie antybiotykowe, palenie tytoniu, biegunki, podróże, zaburzenia trawienia, zastój treści pokarmowych, osłabienie perystaltyki jelit, starzenie się organizmu. Jeśli harmonia ta zostanie zachwiana wówczas bakterie patogenne i inne mikroorganizmy mogą się mnożyć i działać niekorzystnie na przyjazne bakterie. Aby zachować homeostazę w jelitach, zaleca się suplementację bakteriami probiotycznymi.


Probiotyki
to żywe, przyjazne bakterie, stanowiące naturalną mikroflorę jelitową człowieka, dodawane do żywności, w celu wywołania korzystnej równowagi mikrobiologicznej w organizmie. Wpływają na utrzymanie równowagi wewnętrznej organizmu, wchłanianie i wykorzystanie głównych składników żywności, perystaltykę jelit, wytwarzanie witamin (witamina K, niacyna, tiamina, ryboflawina, kwas pantotenowy), ponadto wpływają na funkcjonowanie układu odpornościowego (ok. 80% wszystkich komórek immunologicznych organizmu znajduje się błonie śluzowej jelit). Dla właściwego rozwoju bakterii probiotycznych niezwykle istotne są prebiotyki.
Prebiotyki
to oporne na trawienie składniki pożywienia, które pozytywnie oddziałują na organizm, wpływając wybiórczo na rozwój i aktywność jednego lub kilku rodzajów bakterii naturalnie bytujących w jelicie grubym. Modyfikując składniki mikroflory, potencjalnie prozdrowotne szczepy bakterii stają się dominujące w stosunku do pozostałych. Do grupy prebiotyków możemy zaliczyć np. fruktooligosacharydy (należące do grupy węglowodanów – oligosacharydów).

ProbioBalance
to kompleksowa formuła (synbiotyk), zawierająca probiotyki (4 miliardy CFU (jednostka tworząca kolonię) trzech gatunków bakterii probiotycznych: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium longum i Lactobacillus rhamnosus) oraz prebiotyki (fruktooligosacharydy – FOS). Produkt dostępny jest w formie tabletek do ssania o smaku wiśniowym. Idealny dla osób mających problemy z połykaniem dużych tabletek.

Wskazania:


Postać:

Tabletki

Dawkowanie i sposób użycia:
1 tabletka dziennie między posiłkami.

UWAGA!

W przypadku poważnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych (np. wrzody, choroba Crohna) przed zastosowaniem produktu należy skonsultować się z lekarzem!

Słowa kluczowe:
ProbioBalance,

Produkty wspierające procesy trawienia

 
Szukaj
Copyright by Apteka Zdrowie Poznań - iAPTEKA1 - apteka internetowa
Copyright Apteka Zdrowie Poznań 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego