Strong Bones Plus - Apteka internetowa i suplementy diety - zdrowieapteka.pl

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Strong Bones Plus

Twoje Zdrowie > Katalogi > Calivita
Strong Bones Plus

Dostępne opakowanie:
100 kapsułek

monitorzamów Strong Bones Plus on-line w aptece


UWAGA: Produkt dostępny pod nową nazwą Calcium Magnesium Plus


małe zielone logo Calivita

Skład:

Składniki aktywne/1 kapsułka:
Wapń 250 mg
Magnez 125 mg
Witamina K2 45 μg
Witamina D3 2,5 µg

Strong Bones Plus
suplement diety

Opis:

Strong Bones Plus to produkt, który wspiera prawidłowy stan kości. Zawiera wapń, magnez oraz witaminę D3 i K2, które zwiększają wchłanianie wapnia.

Wapń i magnez należą do grupy makroelementów. Zawartość wapnia w organizmie to około 2% naszej masy ciała. 99% tego składnika znajduje się w kościach i zębach, dlatego też jest on potrzebny do zachowania ich prawidłowej struktury. Odgrywa on ponadto ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego oraz w prawidłowej koagulacji krwi. Największe ilości magnezu występują w kościach (ok. 60%) oraz mięśniach (ok. 30%). Jest on także obecny w przestrzeni międzykomórkowej oraz w samych komórkach. Jest niezbędny w utrzymaniu prawidłowej struktury kości oraz zębów. Odgrywa istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni. Stanowi podstawowy czynnik niektórych procesów produkcji energii w organizmie. Bierze udział w syntezie białka, odgrywa rolę w przebiegu prawidłowych procesów podziału komórek, a także odpowiada za utrzymanie równowagi potasowosodowej w organizmie.
Witamina D
należy do grupy steroidów, jest rozpuszczalna w tłuszczach oraz jest stosunkowo stabilna, nie ulega rozkładowi pod wpływem podwyższonej temperatury i dłuższego przechowywania. Termin witamina D obejmuje 3 steroidy wykazujące aktywność biologiczną cholekalcyferolu: cholekalcyferol (witamina D3), ergokalcyferol (witamina D2), 25-hydroksycholekalcyferol. Cholekalcyferol powstaje z 7-dehydrocholesterolu obecnego w skórze ludzi i zwierząt pod wpływem naświetlania promieniami ultrafioletowymi. Źródłem witaminy D3 są produkty pochodzenia zwierzęcego (np. ryby, mleko). Witamina D2 występuje tylko w świecie roślinnym (np. drożdże, grzyby kapeluszowe). Witamina D jest niezbędna dla prawidłowej gospodarki wapniowofosforanowej i tworzenia kości.
Jej rola polega na: wzmaganiu wchłaniania wapnia i fosforu z pożywienia, wyrównaniu (w pewnych granicach) nieodpowiedniego stosunku tych składników w pożywieniu, pobudzaniu uwalniania wapnia z kości oraz utrzymywaniu stałego poziomu wapnia w osoczu krwi.

Wskazania:


Postać:

Kapsułki

Dawkowanie i sposób użycia:

1-2 kapsułki dziennie na noc.

UWAGA!
• Czynniki hamujące wchłanianie wapnia: wyższe pH, obecność nierozpuszczalnych frakcji błonnika pokarmowego, tłuszczu, szczawianów, fitynianów, duża zawartość fosforu, palenie tytoniu, kawa, herbata.
• Wysokie spożycie białka zwiększa usuwanie wapnia przez nerki.
• Idealna proporcja wapnia i magnezu powinna wynosić 2:1
. Nowoczesne produkty np. Strong Bones Plus zawierają oba te makroelementy w wyżej wymienionych proporcjach.


Słowa kluczowe:
Strong Bones Plus, witamina K2 MK-7

Preparaty mineralne firmy Calivita

 
Szukaj
Copyright by Apteka Zdrowie Poznań - iAPTEKA1 - apteka internetowa
Copyright Apteka Zdrowie Poznań 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego