New Life - Apteka internetowa i suplementy diety - zdrowieapteka.pl

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

New Life

Twoje Zdrowie > Katalogi > Calivita
New Life

Dostępne opakowanie:
120 tabletek

monitorzamów New Life on-line w aptece


małe zielone logo Calivita

Skład:
Składniki aktywne/1 tabletka:
Beta-karoten 2,5 mg
(w przeliczeniu na Witaminę A 417 µg)
Witamina E 7,5 mg
Witamina C      60 mg
Tiamina (witamina B1) 0,8 mg
Ryboflawina (witamina B2) 1 mg
Niacyna 9 mg
Foliany 200 µg
Kwas pantotenowy 4 mg
Witamina B6 1 mg
Biotyna 60 µg
Cholina 10 mg
Inozytol 10 mg
Kwas para-aminobenzoesowy 1 mg
Witamina B12 1 µg
Wapń 325 mg
Magnez 112,5 mg
Potas 5 mg
Cynk 8 mg
Mangan 1 mg
Żelazo 4 mg
Miedź 1000 µg
Jod 75 µg
Chrom 25 µg

New Life
suplement diety
   
Opis:


W życiu kobiet występują okresy, kiedy zapotrzebowanie na składniki odżywcze różni się od zapotrzebowania przeciętnej osoby. W okresie ciąży i karmienia piersią szczególnie istotna staje się optymalna podaż witamin i składników mineralnych – nie tylko ze względu na stan zdrowia matki, ale także dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Jednym z warunków prawidłowo przebiegającej ciąży oraz właściwego rozwoju dziecka jest przyjmowanie przez matkę odpowiedniej ilości substancji odżywczych, zwłaszcza witamin oraz składników mineralnych, których zapotrzebowanie znacznie wzrasta w tym okresie. Np. w drugim trymestrze ciąży, m.in. ze względu na intensywny proces tworzenia się krwi, wzrasta zapotrzebowanie na żelazo. W tym samym czasie rośnie zapotrzebowanie na witaminę C, która odpowiada nie tylko za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, ale także za wchłanianie żelaza. Foliany są niezbędne do prawidłowego podziału komórek, rozwoju cewy nerwowej u płodu, jak również produkcji krwi. Zapotrzebowanie na witaminy z grupy B wzrasta średnio o 25-30%. Kobiety oczekujące przyjścia na świat dziecka muszą także przyjmować większe dawki wapnia, gdyż jest on potrzebny do prawidłowego rozwoju kości oraz zębów płodu. To samo dotyczy magnezu, który również uczestniczy w prawidłowym formowaniu się zębów oraz kości, a także jest odpowiedzialny za równowagę wapniowo-sodowo-potasową organizmu. Odpowiednia suplementacja witamin i składników mineralnych jest ważna nie tylko podczas ciąży, ale także przed zajściem w ciążę. Dlatego też przed planowaną ciążą należy zadbać o odpowiednie uzupełnianie „magazynów” witamin i składników mineralnych.

Wskazania:


Postać:

Tabletki

Dawkowanie i sposób użycia:
1 tabletka dziennie po posiłku.

UWAGA!

  • Przyjmowanie preparatów przeznaczonych dla kobiet w ciąży i karmiących piersią należy skonsultować z lekarzem, zwłaszcza gdy zaleca on przyjmowanie innych lekarstw lub witamin.


Słowa kluczowe:
New Life

Produkty dla kobiet i mężczyzn firmy Calivita

 
Szukaj
Copyright by Apteka Zdrowie Poznań - iAPTEKA1 - apteka internetowa
Copyright Apteka Zdrowie Poznań 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego