AC-Zymes - zdrowieapteka.pl - Apteka internetowa i suplementy diety - zdrowieapteka.pl

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

AC-Zymes - zdrowieapteka.pl

Twoje Zdrowie > Katalogi > Calivita
English
Ac-Zymes

Dostępność:
opakowanie 100 kapsułek

monitorzamów Ac-Zymes on-line w aptecemałe zielone logo Calivita

lub sprawdź cenę w sklepie producenta


Ac Zymes możesz kupić również w aptece.

Poznań:

Apteka Junikowska

ul. Junikowska 13
tel.: 061 868 48 96

Apteka Zdrowie

ul. Galileusza 8
tel.: 061 862 58 61

Sprawdź inne miasta:

mapa Polski dostępność Ac Zymes

Skład:
1 kapsułka zawiera:
Żywe kultury bakterii Lactobacillus acidophilus...2 miliardy

AC-Zymes
suplement diety Calivita International
   
Opis:

Probiotytk w kapsułkach. Ac Zymes zawiera żywe kultury bakterii probiotycznych Lactobacillus acidophilus, które stanowią ochronę dla prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach, zapobiegając rozwojowi nieprzyjaznych szczepów bakterii minimalizują ryzyko powstawania toksyn w jelitach.

Wskazania:


Żywe kultury bakterii Lactobacillus acidophilus zawarte w Ac-Zymes działają korzystnie przy:
- alergiach,
- przy leczeniu biegunki,
- zalecane w kuracjach antybiotykowych,
- przy chorobach skóry,
- oczyszczają jelita, stosowane przy zaparciach,
- likwidują nieprzyjemny zapach z ust,
- zapobiegają grzybicom, niszczą niektóre zarazki,
- wspomagają prawidłowe trawienie, łagodzą bóle brzucha.

Jak odkryto bakterie Lactobacillus acidophilus


Wybitny uczony laureat nagrody Nobla Ilia J. Miecznikow ponad 100 lat temu porównując długość życia mieszkańców Europy odkrył, że najdłużej żyją mieszkańcy południowej Europy. Zwrócił uwagę na fakt, że tamtejsza dieta bogata jest w zsiadłe mleko. Dalsze badania potwierdziły obecność pewnej bakterii, którą Mieczników nazwał Lactobacillus bulgaricus.

Kolejne badania doprowadziły do odkrycia jeszcze skuteczniejszego szczepu bakterii, a mianowicie Lactobacillus acidophilus. Podczas gdy większość z pożytecznych bakterii jelitowych, przy braku kwasu mlekowego lub laktozy, potrafi przeżyć w układzie trawiennym do pięciu dni, bakterie Lactobacillus acidophilus potrafią przeżyć ponad dwa razy dłużej.

Tak jak dawni mieszkańcy południowej Europy regularnie spożywali zsiadłe mleko przez co zapewniali obecność dobroczynnych bakterii w ich układzie trawiennym, tak również my dzisiaj powinniśmy dbać prawidłową florę naszych jelit. Najlepszym sposobem na zdrowe jelita są właśnie bakterie z rodzaju Lactobacillus acidophilus zawarte w probiotyku Ac-Zymes.

Korzystne działanie bakterii Lactobacillus acidophilus


Bakterie Lactobacillus acidophilus wytwarzają niekorzystne środowisko dla większości bakterii chorobotwórczych między innymi mikrokokków, clostrindium, bakterii coli, jak również grzybów. Zwiększają produkcję w organizmie colistynu (słabego antybiotyku), przez co podanie antybiotyku nie zawsze musi być konieczne. Poza tym redukują wysoki poziom cholesterolu; uczestniczą w trawieniu białek mleka, aminokwasów, tłuszczy oraz laktozy; uczestniczą w procesie syntezy witamin z grupy B; likwidują nieprzyjemny zapach z ust, związany z procesami trawienia pokarmów; regularne ich stosowanie utrzymuje czystość jelit przez co wspomagają leczenie dolegliwości skórnych takich jak na przykład trądzik.

Stosowanie antybiotyków a grzybica

Nawet krótkotrwałe zastosowanie antybiotyku powoduje zniszczenie pożytecznej flory jelitowej dając możliwość na niekontrolowany wzrost populacji grzybów z rodzaju Candida albicans czego następstwem są zaburzenia układu pokarmowego takie jak zaparcia lub częściej biegunki. Grzybica poantybiotykowa może pojawiać się w jamie ustnej, w płucach, w pochwie lub na skórze lub paznokciach. Zakażenia grzybicą są coraz częstsze. Stosując probiotyki zawierające bakterie Acidophilus można ją wyleczyć w ciągu paru tygodni.


Uwagi  

Przy biegunce do przywrócenia normalnego stanu flory bakteryjnej jelit wystarczy zażywać probiotyk z Acidophilus przez okres 5-6 dni. Natomiast podczas poważnych zakażeń grzybiczych (problemy dermatologiczne lub ginekologiczne) powinno się zażywać  Acidophilus w większej dawce określonej przez lekarza prowadzącego. Skuteczność kuracji przeciwgrzybiczej podnosi równoczesne zażywanie czosnku oraz argininy.

Postać:

kapsułki (można je łatwo otworzyć w razie potrzeby)

Dawkowanie i sposób użycia Ac-Zymes:

1 kapsułka dziennie lub wg zaleceń.

UWAGA!
W razie biegunki wystarczy zażywać Acidophilus przez 5-6 dni, aby przywrócić normalny stan flory bakteryjnej jelit. Podczas leczenia poważnego zakażenia grzybiczego (problemy dermatologiczne lub ginekologiczne), a także po leczeniu, należy zażywać Acidophilus w dawce i okresie zaleconym przez lekarza. W leczeniu grzybic może jeszcze pomóc czosnek i arginina.

Słowa kluczowe:
AC-Zymes, alergia, biegunka, antybiotykoterapia, trawienie, skóra, trądzik

Produkty wspierające procesy trawienia

 
Szukaj
Copyright by Apteka Zdrowie Poznań - iAPTEKA1 - apteka internetowa
Copyright Apteka Zdrowie Poznań 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego